طرح‌های فصلی فروش کتاب برای کتابفروشی‌ها ایجاد نقدینگی می‌کند | پایگاه خبری صبا
امروز ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۴۵
نگاه دو فعال حوزه نشر و کتاب؛

طرح‌های فصلی فروش کتاب برای کتابفروشی‌ها ایجاد نقدینگی می‌کند

مدیر انتشارات هاشمی و مدیر کتاب‌فروشی «کتاب میعاد» درباره برگزاری طرح‌های فصلی فروش کتاب توضیحاتی را ارایه دادند.

به گزارش خبرنگار ادبیات صبا، سیف‌الله هاشمیان مدیر انتشارات هاشمی و ایمان یونسی مدیر کتاب‌فروشی «کتاب میعاد» نظرات خود را درباره برگزاری طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) بیان کردند و آن را طرح مفیدی دانستند که در واقع انگیزه‌ای برای خوانندگان کتاب محسوب می‌شود.

سیف‌الله هاشمیان مدیر انتشارات هاشمی، درباره طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) بیان کرد: طرح‌های عیدانه، تابستانه و پاییزه کتاب، طرح‌های خوبی هستند و در واقع انگیزه‌ای برای خوانندگان کتاب محسوب می‌شوند. ما نیز در این چند سال که در آن شرکت کرده‌ایم، راضی بوده‌ایم.

وی با بیان این که بهتر است یارانه این طرح‌ها افزایش پیدا کند، گفت: سقف اعتباری که برای مخاطبان به ویژه مخاطبان حرفه‌ای کتاب در نظر گرفته شده است در این ایام و با شریط اقتصادی حال حاضر جامعه، کفایت نمی‌کند و این که برای اجرای طرح پاییزه کتاب مقداری افزایش یافته امری خوب و اثرگذار است.

مدیر انتشارات هاشمی درباره تاثیرات طرح‌های فصلی فروش کتاب اظهار کرد: زمانی که من به عنوان فروشنده کتاب در بازه زمانی طرح‌ها افزایش فروش داشته باشم قطعا سفارشاتم به ناشران بیشتر خواهد شد و این موضوع رونق تمام حلقه های نشر را در پی دارد.

سیف‌الله هاشمیان گفت: با وجود شرایط کرونایی در کشورمان، فروش اینترنتی و تلفنی کتاب تاثیر خوبی بر افزایش استقبال مردم در خرید کتاب دارد و در ایام اجرای طرح‌های فصلی فروش کتاب نیز اثرگذار خواهد بود، به شرط این که اطلاع‌رسانی وسیع‌تری انجام شود و مردم در جریان زمان برگزاری طرح قرار بگیرند.

طرح‌های فصلی فروش کتاب برای کتابفروشی نقدینگی ایجاد می‌کند

ایمان یونسی مدیر کتاب‌فروشی «کتاب میعاد» استان کرمان، درباره برگزاری طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) بیان کرد: برخی منتظرند تا این طرح آغاز شود اما ما در زمان برگزاری این طرح اعلام عمومی نمی‌کنیم و تبلیغات زیادی نداریم از این رو که میزان اعتبار ما زود تمام می‌شود.

وی اظهار کرد: برگزاری نشدن نمایشگاه‌ نیز در استقبال مردم از این طرح‌ها اثرگذار بود؛ اگر تعداد دفعات این طرح را افزایش دهیم مناسب نیست و سبب شرطی شدن مردم می‌شود و گمان می‌کنند تنها باید در زمان اجرای طرح کتاب بخرند.

مدیر کتاب‌فروشی «کتاب میعاد» همچنین بیان کرد: در بازه زمانی اجرای طرح فصلی فروش کتاب همچون عیدانه، تابستانه و پاییزه کتاب برای کتابفروشی نقدینگی ایجاد می‌شود.

ایمان یونسی در پایان گفت: میزان سقف اعتباری که برای مخاطبان در نظر گرفته شده است برای عموم خوب است اما کفاف افراد خاصی را که کتابخوان حرفه‌ای هستند، نمی‌دهد.

طرح پاییزه کتاب ۹۹ همزمان با هفته کتاب برگزاری خواهد شد و بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ با شعار «دانایی؛ مانایی» برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است