آغاز سال نوی میلادی با آثار افشین پیرهاشمی در گالری ایام دوبی | پایگاه خبری صبا
امروز ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۵

آغاز سال نوی میلادی با آثار افشین پیرهاشمی در گالری ایام دوبی

گالری ایام دوبی اعلام کرد سال نوی میلادی را با نمایش مجموعه آثار افشین پیرهاشمی آغاز خواهد کرد.

به گزارش صبا، گالری ایام که یکی از معتبرترین گالری‌های خاورمیانه محسوب می‌شود به تازگی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرده است که سال ۲۰۲۱ را با نمایش اختصاصی آثار افشین پیرهاشمی هنرمند ایرانی شروع می‌کند.

افشین پیرهاشمی، نقاش ایرانی است که سال ۲۰۰۳ در ششمین بینال نقاشی تهران و سپس در دوسالانه بین‌المللی پکن برگزیده شد. نام او در سالیان گذشته به عنوان یکی از ۵۰۰ هنرمند پرفروش دنیا توسط آرت پرایس معرفی شده است. پیرهاشمی به دلیل ارایه نگاه خاص و انتقادی به موضوعات اجتماعی در آثارش و شکل‌دهی مفاهیمی معاصر در هنر مورد توجه است و توسط نشریه هافینگتون‌پست آمریکا در زمره ۶ هنرمندی انتخاب شد که در خاورمیانه الهام بخش هستند. به تازگی در فهرست مشترک آرت‌پرایس و فیاک، در زمره هزار هنرمند برتر قرن ۲۱ گزیده شد، به این فهرست هشت هنرمند ایرانی راه یافتند که بنا به رتبه‌بندی این ۲ مرجع معتبر بین‌المللی، افشین پیرهاشمی در جایگاه ۶۰۵ قرار گرفت.

این فهرست در توضیح انتخاب پیرهاشمی نوشته است ۴۲ اثر از این هنرمند بین‌المللی ایران در حراج‌ها فروخته شده و مجموع قیمت آثارش ۱/۳ میلیون دلار بوده است. بالاترین قیمت چکش‌خورده برای تابلوهای افشین ۵۵۴ هزار دلار است.

نمایشگاه تازه افشین پیرهاشمی با نمایش مجموعه‌ای که در سال ۲۰۱۹ نقاشی شده‌اند در گالری ایام دوبی برپا می‌شود. ایام گالری که این روزها به مرکز ثقلی برای نمایش هنر پیشرو خاورمیانه بدل شده، در سال ۲۰۰۶ در دمشق افتتاح شد و اکنون شعبه‌هایی را در بیروت،‌ دوبی، لندن و جده تاسیس کرده است. خالد و حشام سماوی، موسسان این گالری، در ابتدا به دنبال پیشبرد هنر معاصر در سوریه بودند، اما افزودن شعب جدید سبب گسترش فعالیت هنری آن‌ها در سراسر خاورمیانه، اروپا و آمریکا شد. گالری ایام علی‌رغم وجود جنگ همچنان شعبه خود در دمشق را باز نگه داشته و سکویی برای معرفی چهره‌های مهم و تثبیت شده هنر خاورمیانه در سراسر دنیا است.

گالری ایام دوبی در DIFC در مرکز تجارت جهانی، یکی از ارکان قدرت در بازار هنر خاورمیانه است و با تاسیس حراج خانه و برپایی نمایشگاه‌های موفق در لندن و نیویورک، ویترینی از پیشرفت هنر معاصر خاورمیانه است که توسط مهم‌ترین موزه‌ها، دیلرها و مجموعه‌داران هنری رصد و بررسی می‌شود.

آثار افشین پیرهاشمی بارها در لندن، میلان، مرکز مریدین واشنگتن، گالری الون هالند لندن، موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درآمده است. گالری ایام هم در سال ۲۰۱۳ نمایشگاهی از آثار پیرهاشمی در شعبه دوبی و آوریل ۲۰۱۴ نمایشگاهی از او در شعبه لندن خود بر پا کرده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است