«چرا می‌پرم؟» صدای ذهن یک پسر ۱۳ ساله دارای اُتیسم | پایگاه خبری صبا
امروز ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۶:۵۴

«چرا می‌پرم؟» صدای ذهن یک پسر ۱۳ ساله دارای اُتیسم

کتاب «چرا می‌پرم؟» نوشته نائوکی هیگاشیدا و ترجمه ریحانه ظهیری کتاب ماه نشر چشمه شد.

به گزارش صبا، «چرا می‌پرم؟» با موضوع کودکان مبتلا به اُتیسم نوشته نائوکی هیگاشیدا و ترجمه ریحانه ظهیری که عنوان پرفروش‌ترین اثر نیویورک تایمز را به دست آورده است به عنوان کتاب ماهِ کودک و نوجوانِ کتابِ چ انتشارات چشمه در خرداد، انتخاب شد.

این کتاب تاکنون به بیش از ۳۰ زبان دنیا ترجمه شده است. «چرا می‌پرم؟» کتابی است بحث‌انگیز که سال ۲۰۰۵ پسری ۱۳ ساله (متولد سال ۱۹۹۲) و مبتلا به اُتیسم شدید، آن را نوشت. این کتاب در سال ۲۰۰۷ در ژاپن چاپ شد و کایوشیدا و همسر نویسنده‌اش دیوید میچل آن را در سال ۲۰۱۷ به انگلیسی ترجمه کردند.

همه‌ ارزش‌های دانستنی این کتاب نشر کتاب چ را بر آن داشت تا این کتاب را در خرداد ۱۴۰۰به عنوان کتاب ماه انتخاب کند.

در این کتاب می‌خوانیم: «آدم‌های معمولی فکر می‌کنند ما آنقدر به توجه و کمک دیگران نیازمندیم که نمی‌توانیم بدون حمایت مداوم‌شان زندگی کنیم، اما در حقیقت در بعضی موقعیت‌ها، ما فیلسوف‌های رواقی، قهرمانانی هستیم که در برابر ناملایمات روزگار خم به ابرو نمی‌آوریم.»

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را به صورت حضوری و آنلاین با تخفیف ۲۰ درصد از ‎۳ تا ۳۱ خرداد در تمامی کتاب‌فروشی‌های نشر چشمه و همینطور با ۱۵ درصد تخفیف دایمی در نشر چشمه کارگر و همچنین وب سایت www.pakatshop.com خریداری کنند.

همچنین مهلت استفاده از طرح بهارانه کتاب‌فروشی‌های نشرچشمه‌ آرن، کورش و کریم‌خان، بابل، البرز، دلشدگان و کارگر تا سه‌شنبه ۲۵ خرداد است. علاقه‌مندان می‌توانند با داشتن کارت ملی تا سقف خرید ۲۰۰ هزارتومان از تخفیف ۲۰ درصد برخوردار شوند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است