پایان «دُن کیشوت» از مرگ به موسیقی زنده رسید/ تمدید تا ۱۲ آذر ماه | پایگاه خبری صبا
امروز ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۱

پایان «دُن کیشوت» از مرگ به موسیقی زنده رسید/ تمدید تا ۱۲ آذر ماه

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیدن «دُن کیشوت» نشست.

به گزارش صبا، نمایش «دن کیشوت» به نویسندگی و کارگردانی جوادمولانیا براساس نمایشنامه «دُن‌کیشوت» به قلم میخائیل بولگاکف با ترجمه‌ عارفه قیدی به دلیل استقبال مخاطبان تا ۱۲ آذر ماه تمدید شد.

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی برای دیدن این نمایش به عمارت نوفل لوشاتو رفت.

جواد مولانیا کارگردان این نمایش در پایان اجرا این چنین گفت: درباره‌ این موضوع تاکنون صحبت نکرده بودم اما به دلیل حضور قادر آشنا مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی تصمیم دارم این مساله را عنوان کنم. نمایش «دُن‌کیشوت» قرار بود با صحنه‌ مرگ به پایان برسد، در تمرین ها احساس کردم حس ناامیدی و غم زیادی به تماشاگران القا می‌کند به همین دلیل تصمیم گرفتم اجرا با لحظه‌ دلنشین‌تر موسیقی زنده به پایان برسد.

وی افزود: در تمام این سه ماه با گروهی که بیش از ۲۰ نفر هستند، فشرده تمرین کردیم، لحظات بسیاری احساس ناامیدی، غم و ناراحتی کردم و احساس کردم باید اجرای این نمایش را متوقف کنم، پیکِ تعطیلی نمایش‌ها به دلیل گسترش کرونا و نداشتن تهیه کننده همه و همه می‌توانست دلیل این ناامیدی باشد، اما هر لحظه‌ای که این غم به سراغم می‌آمد انرژی‌ای که از اعضای تیم نمایشی می‌گرفتم من را متعهد و مسئول می‌کرد تا برای روی صحنه رفتن این گروه بازیگران و اجرایی تلاش بیشتری کنم.

این کارگردان در پایان خطاب به قادر آشنا اظهار کرد: به رسم کمپین «من هم کمک می‌کنم که تئاتر زنده بماند» که توسط اشکان خطیبی نهادینه شد، ما هر شب خود را متعهد کردیم که نمایشی از گروه‌های دیگر را معرفی و تبلیغ کنیم، امیدوارم شما هم کمک کنید و حمایت کنید تا تئاتر زنده بماند.

نمایش «دُن‌کیشوت» به کارگردانی جواد مولانیا براساس نمایشنامه میخاییل بولکاگف تولید عمارت نوفل لوشاتو تا ۱۲ آذرماه ساعت ۲۰ تمدید شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است