نامزدهای مسابقه ملی جشنواره «سینماحقیقت» معرفی شدند | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۵

نامزدهای مسابقه ملی جشنواره «سینماحقیقت» معرفی شدند

نامزدهای دریافت تندیس‌های مسابقه ملی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» معرفی شدند.

به گزارش صبا به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، با پایان داوری بخش مسابقه ملی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» فهرست نامزدهای دریافت تندیس‌های این دوره از جشنواره معرفی شدند.

* نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند کوتاه

برگ (حمید جعفری)

بی‌‎بی جان (نرگس جودکی – ایمان پاکنهاد)

مادر بی‌‏سیم (زهرا نیازی)

من زنده برگشتم (مجتبی حیدری)

* نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند نیمه بلند

آن شب (مینا قاسمی زواره)

قلعه برقرار (فرشاد فداییان)

گود (آیدین حلال‏زاده – سپیده سالاروند)

گیسلو (محمدصادق اسماعیلی)

ماجرای سال آخر (مهدی جبین‏شناس)

* نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند بلند

احتضار (حجت طاهری)

دبستان پارسی (حسن نقاشی)

ریتم کند (محسن علیدادی)

گزارش یک کوچ (عبدالخالق طاهری)

یکی از رویاهای من (محسن هادی)

* نامزدهای بهترین پژوهشگر:

برف‎گیر (کیارش اشراقی – مرتضی قاضیان)

دبستان پارسی (حسن نقاشی)

راکال (احمد ابراهیمی-  یداله ایزدی)

زندگی در آرشیو (برهان احمدی)

کنترپوآن (محمد فرزین نیا – مرضیه صالحی- مرجان نجار-  مریم معراجی-  پیام عزیزی)

یخچال‎‌‌های سنتی ایران (مهدی احمدی)

* نامزدهای بهترین فیلمبردار:

آن شب (مینا  قاسمی زواره)

احتضار (عبدالخالق طاهری – حجت طاهری)

برگ (ارسطو مداحی گیوی)

بوی مادر بوی دریا (رضا محمدپورنوروزبلاغی)

قلعه برقرار (فرشاد فدائیان- فراز فداییان)

* نامزدهای بهترین صدا:

احتضار (صدابردار: آرش عسکری – حجت طاهری)

بی‌بی جان (صدابردار: میثم حسنلو، صدا گذار: بامداد افشار)

دبستان پارسی (صدا گذار: حسن نقاشی)

قلعه برقرار (صداگذار: فراز فداییان)

هنگامۀ ارکستر مجلسیِ سارها به رهبریِ قباد شیوا (صداگذار: آرش قاسمی)

* نامزدهای بهترین تدوین:

احتضار (حجت طاهری –  عبدالخالق طاهری)

برگ  (محسن عبدالوهاب)

دبستان پارسی (حسن نقاشی)

قلعه برقرار (فرشاد فداییان)

گیسلو (امیر ادیب پرور)

ماجرای سال آخر (ناصر فکور – آیدین پرهیزی)

* نامزدهای بهترین نویسنده گفتار متن یا گوینده:

ایستوود                          نویسنده گفتار متن: علیرضا رسولی‎نژاد           گوینده: آرش خسرونژاد

تکیه دولت                      نویسنده گفتار متن: علیرضا قاسم‎خان            گوینده: ایوب آقا خانی

دبستان پارسی                  نویسنده گفتار متن: حسن نقاشی                  گوینده: هادی اسفندیاری – فرشاد فداییان

کنترپوآن                         نویسنده گفتار متن: محمد فرزین‎نیا                گوینده: مهرداد معمارزاده

* نامزدهای بهترین موسیقی:

بی‌بی جان (بامداد افشار)

تکیه دولت (مهدی محمود خانی)

گیسلو (افشین عزیزی)

ماجرای سال آخر (یونس اسکندری)

هیچ کس منتظرت نیست (افشین عزیزی)

* نامزدهای بهترین فیلم مستند

احتضار (حجت طاهری – عبدالخالق طاهری)

دبستان پارسی (حسن نقاشی)

قلعه برقرار (فرشاد فداییان – الهه نوبخت)

آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» فردا پنجشنبه ۲۵ آذرماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
  • انفرادی
    316,156,036,00
  • بی صدا حلزون
    939,875,00
  • سگ بند
    363,094,505,94
  • سلفی با دموکراسی
    949,435,00
  • قدغن
    2,225,545,00
  • لامینور
    14,275,485,00
  • بدون قرار قبلی
    5,966,737,50
  • مغز استخوان
    20,655,025,00
  • علفزار
    59,422,775,00
  • سلفی با دموکراسی
    188,855,00
  • روز صفر
    89,222,280,00
  • مجبوریم
    14,725,890,00
  • والدین امانتی
    1,535,895,00
  • پسران دریا
    148,265,00