بهروز افخمی عهد خود در تحویل قسمت‌های «رعد و برق» را نقض کرد | پایگاه خبری صبا
امروز ۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۱
روابط عمومی شبکه پنج اعلام کرد:

بهروز افخمی عهد خود در تحویل قسمت‌های «رعد و برق» را نقض کرد

روابط عمومی شبکه پنج سیما نسبت به اظهارات بهروز افخمی کارگردان سریال «رعد و برق» درباره پخش نشدن این سریال بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش صبا، بهروز افخمی کارگردان سریال «رعد و برق» به تازگی اعلام کرده است: «بی‌توجهی مدیریت شبکه ۵ سیما به انتظارات مردم و حرف‌های من، باعث دلسردی شد و تصمیم گرفتم کیفیت کارم را فدای مدیریت شبکه ۵ سیما نکنم. ابتدا سعی کردیم سریال را بعد از پخش یک قسمت به موقع آماده کنیم به همین دلیل از مدیریت شبکه ۵ درخواست کردم یک روز دوباره قسمت اول را پخش کند تا قسمت دوم آماده شود اما بدون توجه به حرف‌های ما سریال دیگری جایگزین شد.

بعد از این برخورد تصمیم گرفتم کیفیت کارم را فدای نحوه پخش نکنم، البته سیستم فنی شبکه ۵ سیما متاسفانه به روز نیست و بسیار عقب مانده است در نتیجه امکان پخش سریال «رعد و برق» با کیفیت امروزی از این شبکه وجود ندارد بنابراین این مجموعه به دلیل کیفیت بالای ساخت از شبکه ۵ سیما پخش نخواهد شد.»

اکنون روابط عمومی شبکه پنج سیما در پى اظهارات بهروز افخمی کارگردان سریال «رعد و برق» درباره پخش این سریال نکاتى را اعلام کرد که بدین شرح است: «زمان بندی اولیه و تعهد تیم سازنده برای پخش سریال «رعد و برق»، رمضان ۱۳۹۹ بود اما ایشان با یک سال تاخیر اعلام کرد در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۰ یعنی اواخر فروردین ماه، این مجموعه نمایشی را به آنتن می رساند.

در ماه مبارک رمضان با وجود برنامه ریزی های متنوع و تبلیغ فراوان و اعلام قبلی به مخاطبان، شبکه پنج سیما قسمت اول این سریال را روی آنتن برد اما پس از پخش آن، آقای افخمی نسبت به تحویل بقیه قسمت ها ابراز بی‌میلی کرد. تا جایى که شبکه پنج سیما نیز با ابراز شرمندگی و عذرخواهی فراوان از مخاطبان فهیم، به ناچار سریال ایرانی «شکرانه» و سریال چینی «با هم» با موضوع کرونا را جایگزین «رعد و برق» کرد.

ایشان در ادامه، متعهد شد تا ابتدای دی ماه سال جاری کل قسمت ها را برای پخش تحویل شبکه دهد اما متاسفانه این عهد نیز نقض شد چراکه در آذرماه گروه همچنان مشغول تصویربرداری بود!

نهایتا تهیه کننده سریال در گفتگو با یک خبرگزاری اعلام کرد: تلاش می‌کنیم هر سه روز یک قسمت از سریال را آماده کنیم و در ۴۵ روز آینده ۱۵ قسمت باقیمانده را به اتمام برسانیم. زمان پخش در اختیار ما نیست؛ ولی تلویزیون از اسفند ماه می‌تواند پخش را آغاز کند

در پایان تاکید می شود هرگونه تصمیم گیری برای تغییر محل پخش آثار تولیدی شبکه ها برعهده سازمان صداوسیماست.»

به گزارش خبرنگار صبا، از دوشنبه ۲۷ دی ماه تاکنون این سومین اطلاعیه و پاسخ صادرشده از سوی صداوسیما یا شبکه‌های سیماست. این اتفاق نخست در پاسخ به صحبت‌های کیانوش عیاری درباره ممیزی گربه‌های سریال «۸۷ متر» رخ داد. سه‌شنبه ۲۸ دی ماه نیز روابط عمومی سازمان صداوسیما در پاسخ به آنچه حاشیه‌سازی نسبت به خبر حمایت ۶ میلیارد تومانی وزارت کار از برنامه «میدون» خواند، جوابیه‌ای صادر کرد.

به نظر می‌رسد در حالی که در گذشته سازمان صداوسیما و شبکه‌های سیما برای جوابیه یا اطلاعیه تمایلی نشان نمی‌دادند، این رویه به تازگی تغییر کرده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است