مدرسه تلویزیونی ایران از ابتدای ماه رمضان روی آنتن می‌رود | پایگاه خبری صبا
امروز ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۱

مدرسه تلویزیونی ایران از ابتدای ماه رمضان روی آنتن می‌رود

مدرسه تلویزیونی ایران در سومین تجربه پخش تلویزیونی در سال تحصیلی 1400 – 1401 از مهر تا اسفندماه سال جاری در سه شبکه تلویزیونی آموزش، امید و قرآن و معارف روی آنتن می‌رود.

به گزارش صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، مدرسه تلویزیونی ایران در سومین تجربه پخش تلویزیونی در سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ از مهر تا اسفندماه سال جاری در سه شبکه تلویزیونی آموزش، امید و قرآن و معارف، حدود ۴ هزار ساعت برای دانش آموزان کلاس درس را برگزار کرد.

با گذشت دو سال از شیوع کرونا در جهان که آموزش حضوری جای خود را به آموزش مجازی داده است، صداوسیما در اقدامی جهادی از همان ابتدای شیوع اپیدمی با راه اندازی برنامه «مدرسه تلویزیونی ایران» در راستای تداوم آموزش، برنامه ریزی های مختلفی را برای سطوح مختلف تحصیلی انجام داد و «مدرسه تلویزیونی ایران» توانست به شایستگی جای خود را در بین دانش آموزان باز کند.

مدرسه تلویزیونی ایران در سومین تجربه پخش تلویزیونی در سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ از مهرماه تا اسفند ۱۴۰۰ درسه شبکه تلویزیونی آموزش، امید، قرآن و معارف حدود ۴ هزار ساعت برای دانش آموزان کلاس درس را برگزار کرد.

مجموعه ساعات تلویزیونی در این سه شبکه از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ تا ۲۶ اسفند سال جاری، ۱۴۵۴ ساعت برنامه بوده است.

مدرسه تلویزیونی ایران با شیوع کرونا در اسفند ۹۸ آغاز به کار کرد و تا پیش از سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ تا مهرماه ۱۴۰۰، حدود ۱۹ هزار کلاس درس و از مهر امسال تا پایان اسفند ۱۴۰۰، حدود ۴ هزار کلاس برگزار کرده است.

مدرسه تلویزیونی از ۲۶ اسفند تا پایان ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ تعطیل است و از ابتدای ماه مبارک رمضان بازگشایی خواهد شد.

در شبکه آموزش سیما، برنامه های مدرسه تلویزیونی از ۱۳:۴۵  آغاز و تا ساعت ۱۹ ادامه دارد. آموزش در این شبکه از ساعت ۱۳:۴۵ تا ساعت ۱۶ به بخش پیش دبستانی و دبستانی اختصاص دارد که ۶ باکس آن برای دبستان و یک باکس آن برای پیش دبستانی است که از شنبه تا ۵ شنبه هرهفته روی آنتن می رود.

همچنین از ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰ مدرسه تلویزیونی به بخش متوسطه اول اختصاص دارد که شامل ۳ باکس است. از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹ هم به بخش متوسطه دوم برای رشته های تجربی و ریاضی که دروس اختصاصی آموزش داده شده است.

در شبکه امید دروس عمومی متوسطه دوم و برخی دروس غیراختصاصی متوسطه اول، برای دانش آموزان مورد تدریس قرار گرفت که در ۶ باکس از شنبه تا چهارشنبه پخش شده است. روزهای ۵ شنبه هم دروس عمومی متوسطه اول و دوم در دو باکس آموزش داده شده است.

در شبکه قرآن و معارف هم رشته علوم و معارف اسلامی در بخش متوسطه دوم تدریس شده و دروس اختصاصی مربوط به کتاب های دین و زندگی و قرآن برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول برگزار شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است