نباید بین فیلمساز پایتخت‌نشین و شهرستانی تفاوت گذاشت/ ‌آموزش رایگان در مناطق محروم | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴
محمد خزاعی در جمع هنرمندان استان کهکلویه و بویراحمد:

نباید بین فیلمساز پایتخت‌نشین و شهرستانی تفاوت گذاشت/ ‌آموزش رایگان در مناطق محروم

رییس سازمان سینمایی به استان کهکیلویه و بویر احمد رفت و با مسئولان، هنرمندان و جوانان فیلمساز این استان دیدار کرد.

به گزارش صبا به نقل از اداره‌کل روابط‌ عمومی سازمان سینمایی کشور، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور و هیات همراه خود چهارم خرداد ۱۴۰۱ با استقبال معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان وارد فرودگاه یاسوج شد.

رییس سازمان سینمایی کشور در سفر خود به یاسوج پس از حضور در گلزار شهدای این شهر با خانواده شهید عبدیان، شهید رسانه استان دیدار کرد.

رییس سازمان سینمایی کشور همچنین عصر روز چهارشنبه چهارم خرداد با اهالی سینمای استان کهگیلویه و بویراحمد دیدار و گفتگو کرد.

خزاعی در جمع مسئولان و هنرمندان این استان گفت: در دولت و در فضای جدید این روحیه، رویه و وظیفه وجود دارد که از نزدیک در جریان متن مشکلات و دغدغه فعالان فرهنگی و سینماگران قرار داشته باشیم، چون معتقدیم بخش بزرگی از بدنه اصلی سینما را ظرفیت‌ها و استعدادهای استانی تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: رویکرد دولت انقلابی سیزدهم که با نگاه عدالت محورانه به امور می‌نگرد، این مساله را طلب می‌کند که مدیران چنین دیدگاهی را در همه سطوح و در تمامی بخش‌ها پیگیری کنند و تاکید و اهتمام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی هم در همین مسیر و مجرا قرار دارد.

رییس سازمان سینمایی با بیان اینکه سینما و امکانات آن متعلق به همه است و نباید بین فیلمساز پایتخت‌نشین و شهرستانی تفاوت گذاشت، عنوان کرد: در این دوره سعی کردیم با پرهیز از سرمایه‌محوری با توجه به مساله شایسته‌محوری و استعدادیابی، فضا را برای همه ‌فیلمسازان برابر ببینیم و اندیشه و محتوا و توانمندی‌ها را ملاک کار قرار دهیم.

خزاعی تصریح کرد: به عنوان کسی که مراحل مختلف کار سینمایی اعم از سینمای جوان، مستندسازی و تهیه کنندگی را تجربه کرده‌ام و به عنوان ‌یکی ازاعضای همین خانواده وقتی پرسشگری، مطالبه و جدیت را در شما می‌بینم، سر شوق می‌آیم و احساس می‌کنم‌ مطالبه‌ها انباشته از گذشته باعث شده با انتقاداتی جدی در این جلسه حضور داشته باشید.

وی اظهار کرد: استان‌کهکیلویه‌ و بویر احمد متاسفانه نسبت به ظرفیت و نیازش در حوزه سینما مورد توجه نیست و با چالش‌ها و کمبودهای زیادی روبرو است. این استان با وجود غنای فرهنگی، جغرافیای زیبا، جایگاه تاریخی مهم در روند انقلاب و دفاع مقدس، و با وجود نیروهای جوان و مستعد به لحاظ توسعه زیرساخت فرهنگی و سینمایی نیاز به حمایت بیشتری دارد که بخش بزرگ از این بار مسئولیت برعهده دستگاه‌های محلی است و در زمینه تجهیز و حوزه‌های تخصصی سینما و در عرصه تولیدهای کوتاه و مستند هم سازمان سینمایی آمادگی هرگونه همکاری را دارد.

رییس سازمان سینمایی گفت: اما یک رسالت سنگین بر دوش شما هنرمندان و سینماگران است. چهره زیبای شهر و استانتان را تصویر کنید. تصویر زیبایی از استان‌ خود را به بیرون بفرستید. وقتی تمام تمرکز شما روی فقر و محرومیت باشد و ظرفیت‌ها، زیبایی‌ها و ارزش‌های فرهنگی و جغرافیایی استان را معرفی نکنید در واقع خود شما با چنین نگاهی باعث تضعیف توریسم، اقتصاد و توسعه استان می‌شوید.

خزاعی افزود: منظرنگاه شما در ساخت آثار و تصویرسازی در کنار مطالبات به حق، کمک می‌کند که استان دستخوش تحول و پیشرفت شود. پس سفیران فرهنگی کارآمدی در معرفی زیبایی‌ها و ثروت‌های شهر و استان‌ خود باشید. باید متوجه باشیم به عنوان یک هنرمند در برابر جامعه، مردم، شهر و استان خود چه رسالتی داریم. شک نکنید تصویری که شما می‌سازید برای دیگران و برای دنیا ذهنیت تولید می‌کند. پس ناگزیریم به مردم و ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی فکر کنیم و حدیث نفس نسازیم.

رییس سازمان سینمایی با بیان اینکه توسعه زیرساخت و ایجاد سالن مستلزم مشارکت و همکاری جدی استانداری، شهرداری و همه دستگاه‌های اجرایی محلی است، گفت: قطعا سازمان سینمایی به عوان‌متولی سینما در عرصه رونق بازار تولید آثار سینمایی در کنار شما عزیزان خواهد بود. خوشبختانه، فضایی مناسب برای ورود فیلمسازان کار اولی فراهم شده و این فرصت برای فیلمسازان استان کهکیلویه و بویراحمد هم مهیاست. خیلی از استعدادهای بچه‌های شهرستان به دلیل نداشتن سرمایه به هدر می‌رفت و ما این ساختار را تغییر دادیم.

وی در پایان عنوان کرد: حتما رایزنی و پیگیری آموزش رایگان را با حمایت مجلس و مشارکت نهادها در دستور کار قرار می‌دهیم. باید شرایطی فراهم شود که شرایط رایگان آموزش به ویژه در مناطق محروم فراهم شود.

خزاعی صبح امروز پنجشنبه ۵ خرداد ماه با سیدعلی احمدزاده، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و آیت الله «سید نصیر حسینی»، نماینده ولی فقیه در استان نیز دیدار و گفتگو کرد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است