برگزیدگان دومین جشنواره فیلم کوتاه سپهر معرفی شدند/ برگزاری سه کارگاه انتقال تجربه | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۲

برگزیدگان دومین جشنواره فیلم کوتاه سپهر معرفی شدند/ برگزاری سه کارگاه انتقال تجربه

برگزیدگان دومین جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه سپهر 19 خردادماه معرفی شدند.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی، دومین جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه سپهر با معرفی برگزیدگان و اهدای جوایز، پنجشنبه گذشته ۱۹ خرداد در سالن سینما سوره حوزه هنری استان اصفهان به کار خود پایان داد.

داوری دومین جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه سپهر را که به دبیری محسن مزدبران از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ خرداد توسط دانشگاه سپهر اصفهان با حمایت حوزه هنری استان اصفهان برگزار شد، غلامرضا آزادی، عادل تبریزی، مرتضی آتش زمزم، فریدون نجفی و میر ولی الله مدنی برعهده داشتند.

در ابتدای این مراسم اختتامه نصر اصفهانی رییس دانشگاه سپهر از مسئولان استانی و ادارات و ارگان‌ها درخواست کرد با حمایت از جوانان در تولید فیلم به‌ویژه مستند از پتانسیل سینما برای معرفی چالش‌های اجتماعی و شهری استفاده کنند و ابراز امیدواری کرد دور سوم این جشنواره به صورت ملی در بین دانشگاهای سراسر کشور برگزار شود.

از مهم‌ترین برنامه های جنبی این جشنواره برگزاری سه کارگاه انتقال تجربه توسط احمد الستی، شهرام مکری و عادل تبریزی برای دانشجویان بود که با استقبال بسیاری روبه‌رو شد.

در این دوره، ۳۲ فیلم از بین ۱۵۰ فیلم متقاضی شرکت در جشنواره به بخش مسابقه راه یافتند که در دو بخش مستند و داستانی به رقابت پرداختند.

برندگان جوایز فیلم‌های داستانی دومین جشنواره فیلم کوتاه سپهر به شرح زیر اعلام شدند:

بهترین فیلم کوتاه داستانی: فیلم «فال» به کارگردانی دنیا قربانی نژاد

بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی: شاهین جلالی برای فیلم «مرد ابری»

بهترین فیلم از نگاه خلاقیت و نوآوری: مجید ابراهیمیان «برای فیلم دریچه»

بهترین فیلمنامه: سامان حسین پور برای فیلم «دیگری»

بهترین فیلمبرداری: ایمان صالحی برای فیلم «نرمش» به کارگردانی شاهین علیخان پور

بهترین تدوین: مرضیه خان احمدی برای فیلم «ترس خودش جا به جا می‌کند» به کارگردانی ایمان صالحی.

این جشنواره برای جایزه زاون قوکاسیان هیأت داوران جداگانه ای متشکل از غلامرضا مهیمن، محسن مزدبران، عطیه سلطانی، حمید بکتاش و عبدالحسین احمدی داشت که یک عنوان فیلم را انتخاب کردند و این جایزه به عبدالکریم سعادتفر برای فیلم «سال صفر» اهدا شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است