1

«نرگس مست» در انتظار اکران مناسب است

عبدالله اسفندیاری تهیه کننده فیلم سینمایی «نرگس مست» در ارتباط با آخرین وضعیت زمان اکران این فیلم سینمایی به «صبا» گفت: در مذاکره با پخش کننده های مختلف هستیم تا فیلم را اکران کنیم. معمولا فیلم هایی راحت اکران می شوند که تجاری هستند و فیلم هایی مانند «نرگس مست» نمی تواند به راحتی اکران شود و بر سر اکران آن مشکل داریم.

وی در ادامه افزود: به مذاکرات خود با پخش کنندگان مختلف ادامه می دهیم و امیدوارم بتوانیم فیلم را در فرصت خوب اکران کنیم.

اسفندیاری پیش از این در ارتباط با موضوع فیلم گفته بود: «نرگس مست» در ارتباط با ستایش موسیقی سنتی ایرانی است و با تمهیدات صورت گرفته، شخصیتی وجود دارد که رفت و آمد ذهنی و عینی دارد و شخصیت هایی مانند عارف قزوینی،شیدا و فرخی یزدی را نیز لحظاتی در فیلم می بیینم و تعدادی از ترانه های مشهور آنها نیز در فیلم وجود دارد.در مجموع هدف فیلم این است که از موسیقی سنتی ایران یک ستایشی کند و به آن احترام بگذارد.اگر  بخواهم فیلم را با فیلم دیگری از نظر نوع فیلم مثال بزنم می توان گفت به فیلم «دلشدگان»مرحوم حاتمی شباهت دارد.

«نرگس مست» اولین تجربه بلند سینمایی دری است. او پیش از این سابقه کارگردانی سریال کپی برابر اصل را داشته و بیشتر به عنوان فیلمنامه‌نویس فعالیت داشته‌است.

بازیگرانی که در این فیلم حضور دارند عبارتند از:سعید پورصمیمی، سیامک صفری، رضا فیاضی، هومن برق نورد، متین ستوده، بهنام قربانی، امیرحسین مدرس، مهدی پاکدل و میترا حجار