رویای همزیستی میان انسان و طبیعت به نقاشی تبدیل شد | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۵

رویای همزیستی میان انسان و طبیعت به نقاشی تبدیل شد

نمایشگاه آثار نقاشی مسعود مولایی با موضوع انسان و طبیعت بیجان در فرهنگسرای نیاوران رونمایی خواهد شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، جمعه ۱۰ تیر ماه در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران، نمایشگاه آثار نقاشی مسعود مولایی با موضوع انسان و طبیعت بیجان با حدود ۵۰ اثر به معرض نمایش در خواهد آمد.

مولایی متولد اردیبهشت ماه ۱۳۴۳ تهران است. وی از نوجوانی متوجه علاقه‌ خود به کارهای هنری به خصوص نقاشی می شود و بعد از تحصیلات متوسطه در کلاس های آزاد کمال الملک شرکت می کند. پس از اتمام دوره سربازی با معرفی یکی از دوستان به محضر مرتضی کاتوزیان رفته و تحت تعلیم او قرار می گیرد، مولایی معتقد است این سال ها تاثیر بسیار زیادی در شکل گیری نقاشی هایش داشته است. در ابتدای دهه ۷۰ راهی کشور ژاپن شده و ضمن برپایی چندین نمایشگاه بعد از ۵ سال به ایران باز می گردد و آتلیه‌ نقاشی نور را افتتاح می کند و به آموزش هنرجویان می پردازد.

مسعود مولایی درباره این نمایشگاه عنوان کرد: دخل و تصرف در طبیعت و خلق ترکیب‌بندی‌های تازه، رویای ناتمام من است. برای تعبیر این رویا باید ترسیم‌گر کسانی می‌بودم که در هماهنگی با طبیعت نفس می‌کشند؛ یعنی مردمان روستایی. این همزیستی میان انسان و طبیعت تنها در رویاهایم باقی نمانده بلکه به آثارم تبدیل شده است. آنچه می‌بینید، بیش از آن‌که میراث‌دار طبیعت باشد از احساسی شخصی رنگ گرفته است.

مولایی در نمایشگاه های متعددی همچون، نمایشگاه گروهی آتلیه‌ کارا نگارخانه‌ سبز، نمایشگاه انفرادی یوکوهاما‌ی ژاپن، نمایشگاه هنر های دستی ملل در ژاپن، نمایشگاه انفرادی در شهر تاچیکاوا ژاپن، نمایشگاه گروهی آتلیه‌ کارا-کاخ سعد آباد، نمایشگاه انفرادی موسسه‌ فرهنگی هنری صبا، نمایشگاه اکسپو غرب کشور-ارومیه و نمایشگاه انفرادی گالری شکوه حضور داشته است.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند در روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۹ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند. این نمایشگاه تا ۱۷ تیرماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است