فیلم‌های دومین اردوی «ایده تا تولید» در مرحله پیش‌تولید قرار دارند | پایگاه خبری صبا
امروز ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۲

فیلم‌های دومین اردوی «ایده تا تولید» در مرحله پیش‌تولید قرار دارند

مرحله پیش‌تولید آثار دومین اردوی منطقه‌ای فیلمسازی «ایده تا تولید» انجمن سینمای جوانان ایران از امروز دوم مردادماه 1401 آغاز شد.

به‌ گزارش صبا به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، دومین اردوی منطقه‌ای فیلمسازی «ایده تا تولید» با حضور ۱۵ فیلمساز فیلم کوتاه از استان‌های همدان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کردستان و البرز از شامگاه ۳۱ تیرماه تا ۷ مردادماه به مدت یک هفته به میزبانی دفتر انجمن سینمای جوانان ایران در همدان برگزار می‌شود و امروز ۲ مرداد ۱۴۰۱ دومین روز از برگزاری کارگاه‌های حضوری در حال پیگیری است.

فیلمسازان شرکت‌کننده در این اردوی تخصصی فیلمسازی در سه گروه زیرنظر علی ملاقلی‌پور در ژانر «کمدی»، شهرام مکری در ژانر «رازآلود» و داریوش غریب‌زاده در ژانر «ملودرام»، به شکل کارگاهی هدایت می‌شوند.

به گفته عالیه هاشمی مدیر آموزش و برنامه‌ریز این رویداد، با تایید فیلمنامه‌ها، هر سه گروه‌ امروز دوم مردادماه برای انتخاب لوکیشن مدنظر خود اقدام و با مشخص کردن لیست تجهیزات، امکانات و بازیگران، از سوم مردادماه فرایند تولید را آغاز خواهند کرد.

هر سه فیلم‌ در این اردو کاملا گروهی تولید می‌شوند و بعد از اتمام فیلمبرداری فیلم‌ها وارد مرحله پس‌تولید شده و در نهایت جمعه هفت مردادماه هر سه فیلم آماده نمایش خواهند شد.

فیلمسازان شرکت‌کننده که از شهرهای همدان، ملایر، تویسرکان، ایلام، نهاوند، کرمانشاه، خرم‌آباد، سنندج، بروجرد و کرج پس از طی مراحلی انتخاب و موفق به حضور در این رویداد شده‌اند، بورسیه انجمن سینمای جوان هستند و هیچ هزینه‌ای بابت حضور یک‌هفته‌ای در آن پرداخت نخواهند کرد. انجمن سینمای جوانان ایران از تولید این سه فیلم کوتاه تا سقف ۳۰ میلیون تومان برای هر فیلم، حمایت مالی می‌کند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است