کاندید شدن در جشن خانه سینما بسیار برایم مهم است | پایگاه خبری صبا
امروز ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۵:۳۷
کوروش تهامی:

کاندید شدن در جشن خانه سینما بسیار برایم مهم است

«حمید نعمت الله جزو معدود کارگردانانی است که برای همه لحظات در فیلم فکر می کند و کوچک و بزرگ ندارد.»
کوروش تهامی برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول جشن منتقدین که به تازگی کاندید بهترین بازیگر نقش اول جشن خانه سینما برای بازی در فیلم «رگ خواب» حمید نعمت الله نیز شده است در ارتباط با این موضوع که این نقش چه ویژگی هایی داشت که توانستید در آن بدرخشید و در جشن های مختلف کاندید شوید به صبا گفت: نقشی که من در «رگ خواب» ایفا کردم نقش بسیار سختی بود. به گفته یکی از منتقدین، این چرخشی که در نقش وجود داشت چرخشی از نقطه نیست، بلکه چرخشی است از نیم کره جنوبی به شمالی aبهb.
وی در ادامه افزود: وقتی برای کاری زحمت بکشی و از ابتدا به این دید به آن نقش نگاه کنی که قرار است کاری کنی کارستان، به حتم اتفاق خوبی خواهد افتاد. گروه سازنده و متن فیلمنامه باید پتانسیل این را داشته باشد که به یک اثر خوب تبدیل شود و کارگردان اثر هم نقش بسیار موثری در این مسیر دارد.
تهامی درباره حمید نعمت الله کارگردان این اثر گفت: حمید نعمت الله جزو معدود کارگردانانی است که برای همه لحظات در فیلم فکر می کند و کوچک و بزرگ ندارد. او یک نابغه است و من به شخصه زحمتی که برای فیلم هایش را می کشد دیده ام. با اینکه اهل حاشیه نیست، ولی سر صحنه می توان دید که او شخص متفکری است و به چه اندازه مواظب است مسائل حتی کوچک و ساده به راحتی از زیر دستش بیرون نرود.
او در ارتباط با حسی که از کاندید شدنش در این جشن بزرگ سینمایی دارد توضیح داد: این محبت اعضای آکادمی جشن خانه سینماست که بازی من را در «رگ خواب» دیده اند. کاندید شدن در چنین جشنی بسیار برایم اهمیت دارد. از این بابت بسیار ممنون شان هستم. جشن منتقدین و جشن خانه سینما از مهم ترین جشن های سینمای ایران است. کسانی که در آنها داوری و تصمیم گیری می کنند انسان هایی مهم و متخصص در حوزه فعالیت شان هستند.
تهامی در پایان در ارتباط با این موضوع که برگزاری جشن های متعدد در کنار جشن های بزرگ سینمایی ضرورتی دارد یا خیر؟ عنوان کرد: به نظر من ضرورتی ندارد. ما ۳-۴جشن اصلی داریم و آنها کافی است. این که با برگزاری چنین جشن هایی افراد سینما در کنار هم قرار می گیرند خالی از لطف نیست، ولی اگر ارگان ها و سازمان هایی که برای برگزاری چنین جشن هایی سرمایه گذاری می کنند با برنامه ریزی و به صورت دقیق این هزینه ها را صرف سینما و افراد سینما کنند به نظر می رسد کار بهتری باشد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • تمساح خونی
  103/089/424/000
 • بی‌بدن
  23/216/662/000
 • سال گربه
  12/073/852/500
 • آپاراتچی
  3/942/182/500
 • پرویز خان
  3/170/587/000
 • نوروز
  2/808/603/000
 • ایلیاجستجوی قهرمان
  2/576/517/500
 • آسمان غرب
  2/174/983/000