فراخوان «سوگواره زائرین و جاماندگان اربعین حسینی» اعلام شد | پایگاه خبری صبا
امروز ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲

فراخوان «سوگواره زائرین و جاماندگان اربعین حسینی» اعلام شد

فراخوان ویژه‌برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سوگ چهلمین روز شهادت امام حسین‌(ع) با عنوان «سوگواره زائرین و جاماندگان اربعین حسینی» منتشر شد.

به گزارش صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ویژه‌برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سوگ چهلمین روز شهادت امام حسین‌ (ع) با عنوان «سوگواره زائرین و جاماندگان اربعین حسینی» و با همکاری کتابخانه‌های عمومی و برپایی برنامه‌های متنوع فرهنگی در سه محور «محافل ادبی»، «پویش‌ها، مسابقات و طرح تربیتی سلام بر امام حسین(ع)» و «برپایی موکب در استان‌های مرزی» برگزار می‌شود.

در بخش «محافل ادبی» این ویژه‌برنامه‌ که با هدف تقویت توانایی سرودن شعر آیینی و پیوند مادحین و شعرای آیینی برپا می‌شود، سلسله‌نشست‌های بانوان عاشورایی از روز پنجم الی هفتم شهریورماه ۱۴۰۱ با محوریت استان تهران، نشست‌های تخصصی شهر هیات با محوریت استان قم، نشست موکب هنر با محوریت استان‌های مرزی، چاووش‌خوانی و پادکست شعر اربعین در تمامی استان‌های کشور برگزار می‌شود.

بخش «پویش‌ها، مسابقات و طرح تربیتی سلام بر امام حسین(ع)» با مشارکت همه‌جانبه کتابخانه‌های عمومی کشور (کتابداران و سایر مخاطبان) از روز ششم الی بیست‌وششم شهریورماه ۱۴۰۱ برپا می‌شود. علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقات می‌توانند به سامانه مسابقات اربعین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به نشانی arbaeen.samakpl.ir مراجعه کنند.

در بخش «برپایی موکب در استان‌های مرزی» استان‌های ایلام، خوزستان، کرمانشاه با شعار «اول کتاب عشق نامش حسین (ع) بود» در کنار خدمات عمومی سایر موکب‌ها، به ارائه خدمات فرهنگی به زائرین مبادرت خواهند ورزید. برگزاری برنامه‌های شعرخوانی آیینی، اجرای نمایش و پرده‌خوانی، ارائه و انتشار فایل کتاب صوتی، اجرای فعالیت‌های مناسب کودکان، نمایش نماهنگ، موشن‌گرافی و انیمیشن‌های متناسب با اربعین، نمایشگاه کتاب‌های عاشورایی، ثبت نام رایگان در کتابخانه‌های عمومی کشور و فراهم آوردن امکان اسکان زائرین در سالن مطالعه کتابخانه‌هایی که در مسیر پیاده‌روی اربعین قرار دارند از جمله برنامه‌های فرهنگی موکب‌ها در این بخش هستند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است