جشنواره موسیقی نواحی ایران تجلی حضور و همدلی هنرمندان اقوام مختلف ایران است | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۱
در دیدار معاون هنری با استاندار کرمان مطرح شد؛

جشنواره موسیقی نواحی ایران تجلی حضور و همدلی هنرمندان اقوام مختلف ایران است

معاون امورهنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با استاندار کرمان درباره برگزاری پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان، محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی، محسن روحی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره و امیرعباس ستایشگر مدیرعامل انجمن موسیقی ایران درباره نحوه برگزاری پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران طی دیداری گفتگو و تبادل نظر کردند.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به برگزاری درخور شان هنرمندان موسیقی اقوام کشور تأکید کرد و برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ایران را تجلی حضور و همدلی هنرمندان اقوام مختلف ایران اسلامی دانست.

محمود سالاری با اعلام آمادگی مجموعه معاونت هنری در برگزاری این رویداد موسیقایی گفت: موسیقی نواحی از میراث فرهنگی ارزشمند کشور است که حفظ، معرفی و پاسداشت این ذخیره عظیم فرهنگی از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان با اشاره به برگزاری رویدادهای فرهنگی در استان کرمان و اثر فرهنگی موسیقی بر روابط فرهنگی میان ملت‌ها، ضمن ابراز خرسندی از تداوم برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در کرمان، از اعلام آمادگی مدیریت استان برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره با همکاری نهادها و دستگاه های مرتبط در استان با همکاری اداره ارشاد کرمان خبر داد و گفت که موسیقی زبان مشترک اقوام است.

همچنین در این دیدار محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی، محسن روحی مدیر کل ارشاد کرمان، محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره و امیرعباس ستایشگر مدیرعامل انجمن موسیقی ایران، گزارشی از روند هماهنگی ستاد اجرایی در تهران و کرمان و اقدامات اجرایی، فراهم کردن تمهیدات زیرساختی در کرمان و فراخوان جشنواره توضیحاتی را ارائه کردند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است