افتتاح سه هنرستان جدید هنرهای زیبا در سال تحصیلی جدید | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۴
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری خبر داد:

افتتاح سه هنرستان جدید هنرهای زیبا در سال تحصیلی جدید

در آغاز سال تحصیلی جدید سه هنرستان هنرهای زیبا به تعداد هنرستان های کشور اضافه شد.

افتتاح سه هنرستان جدید هنرهای زیبا در سال تحصیلی جدیدبه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در آغاز سال تحصیلی جدید سه هنرستان هنرهای زیبا به تعداد هنرستان های کشور اضافه شد.

محمدحسین اسماعیلی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری با اعلام افتتاح سه هنرستان جدید هنرهای زیبا در سال تحصیلی جدید گفت: با توجه به سیاست توسعه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه هنرستان های هنرهای زیبا و مراکز آموزش هنری در دوره جدید و تأکیدات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت امور هنری در این راستا مقرر شد در هر استان حداقل دو هنرستان هنرهای زیبای پسرانه و دخترانه ایجاد شود.

اسماعیلی افزود: در جهت عملیاتی کردن این سیاست، از ابتدای دولت سیزدهم ۹ هنرستان جدید در استان های مختلف تأسیس شده بود و در ابتدای سال تحصیلی جدید نیز ۳ هنرستان دیگر به مجموعه هنرستان های هنرهای زیبا در کشور اضافه شد.

وی عنوان کرد: هنرستان هنرهای زیبای دختران اهواز و هنرستان هنرهای زیبای خرم آباد و هنرستان هنرهای زیبای پسرانه کاشان ۳ هنرستانی هستند که از مهرماه سال جاری همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، فعالیت خود را آغاز کردند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری تصریح کرد: با شروع به کار این ۳ هنرستان جدید، از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون تعداد ۱۲ هنرستان جدید تأسیس شده است. در حال حاضر تعداد هنرستان های هنرهای زیبا در کل کشور به ۶۰ باب رسیده و با پیگیری های صورت گرفته در سال های آتی روند توسعه کمی و کیفی هنرستان ها تداوم خواهد یافت.

اسماعیلی در پایان گفت: توسعه رشته های هنری در هنرستان ها نیز در دستور کار قرار دارد و در سال تحصیلی جدید ۱۱ رشته در حوزه های موسیقی، گرافیک، نقاشی و پویانمایی در هنرستان های هنرهای زیبا راه اندازی شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است