«مهر سینمای ایران» فردا در چهار استان برگزار می‌شود | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸
همراه با پیام وزیر ارشاد به این رویداد؛

«مهر سینمای ایران» فردا در چهار استان برگزار می‌شود

برنامه «مهر سینمای ایران» چهارشنبه ۲۰ مهر ماه در چهار استان کرمانشاه، کهکیلویه و بویراحمد، مرکزی و ایلام برگزار می‌شود.

به گزارش صبا به نقل از ستاد خبری «مهر سینمای ایران»، رویداد «مهر سینمای ایران» فردا چهارشنبه ۲۰ مهر ماه در چهار استان برگزار می‌شود.

بدین ترتیب که در استان‌های کرمانشاه به مدیریت علی صفدری، کهکیلویه و بویراحمد به مدیریت امین درخشان، مرکزی به مدیریت سینا دلشادی و ایلام به مدیریت علی هوشمند به تجلیل از هنرمندان خود می‌پردازند.

«هفته مهر سینمای ایران» به مناسبت روز ملی سینما و با هدف تحقق استمرار شادابی و پویایی در محیط روانی سینمای کشور و توجه خاص به مقوله عدالت فرهنگی و هنری در دولت سیزدهم در راستای تکریم سینماگران پیشکسوت، فعالان سینمای ایران در رشته‌های مختلف و هنرمندان ایثارگر طراحی و پیش‌بینی شده است.

«هفته مهر سینمای ایران» به دبیری قادر آشنا در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود.

همچنین محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت ویژه‌برنامۀ «مهر سینمای ایران» پیامی را منتشر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم»

سینما به منزله آن «جام جهان‌بینی» است که با شفافیت و صراحت، حقایق معنوی و ارزش‌های والای الهی و انسانی را می‌تواند در پیش تماشاگران به منصه ظهور بنشاند. سینما به دلیل جاذبۀ پرتوان و پرقدرت، آحاد مردم و طبقات مختلف اجتماعی را مجذوب مضامین عمیق ملی و دینی بر پردۀ نقره‌ای خود می‌کند. ارتباطات نوین می‌تواند به آگاهی، پیوند و همدلی‌های فرهنگی و دستاوردهای معنوی منجر شود و سینما این فرصت را برای ما مهیا می‌کند که آثار ارزشمند، حقایق و ارزش‌های خود را به جهانیان معرفی کند. صنعت تصویر در هماوردی تصویرها می‌تواند گفتمان انقلاب اسلامی و هویت ملی و دینی مردم ایران را به زبان هنر جلوه‌گر سازد. امروز سینماگران متعهد ما با توجه به پیشینۀ غنی فرهنگی کشور جایگاه ارزندۀ خود را در نقش‌آفرینی در میانۀ این میدان خطیر بازیافته‌اند.

بی‌تردید حضور و ورود جوانان خلاق و باانگیزه به این عرصه، تأثیرگذاری آن را سرعت بخشیده و موجب شتاب بیشتر آن خواهد شد. خوشبختانه سینمای ایران پس از انقلاب اسلامی حیات تازه‌ای را تجربه کرده و با تکیه بر سخت‌کوشی و خلاقیت‌های هنرمندان با ذوق خود در عرصه‌ها و تجلی‌گاه‌های جهانی افق‌های تازه‌ای را تجربه کرده و افتخارات امیدبخشی را از آن خود ساخته است.

ویژه‌برنامه مهر سینمای ایران فرصت مناسبی است تا استعدادهای جوان در سراسر کشور شناسایی و مورد حمایت دستگاه فرهنگی کشور قرار گیرند. اهمیت موضوع عدالت فرهنگی در دولت انقلابی و مردمی بر کسی پوشیده نیست و «مهر سینما» در این میان مجالی برای عدالت‌گستری فراهم آورده تا با توزیع فرصت‌ها نزد جوانان و پیشکسوتان کمترشناخته‌شده، نقش خود را در بازآفرینی فرهنگ ایرانی ـ اسلامی بهتر از پیش ایفا کند. این مهم جز با تلاش و فعالیت جهادی، فراگیر و انقلابی میسر نخواهد شد.

از خداوند متعال برای تمامی دست‌اندرکاران، مدیران و هنرمندان گرامی که سرمایه‌های اصلی کشور عزیز ما، ایران اسلامی هستند، موفقیت و بهروزی خواستارم. در پایان از سازمان امور سینمایی و سمعی ـ بصری به پاس تلاش‌های بی‌وقفۀ خود برای تعالی و رونق‌بخشیدن به سینما و توجه ویژه به هنرمندان شریف و محجوب استان‌ها از رهگذر برگزاری این رویداد مهم سپاس‌گزارم و همگان را به پاسداشت حرمت و منزلت این هنر دعوت می‌کنم.

محمدمهدی اسماعیلی»

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است