فراخوان سیزدهمین جشنواره فیلم ۱۰۰ | پایگاه خبری صبا
امروز ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

فراخوان سیزدهمین جشنواره فیلم ۱۰۰

سیزدهمین دوره جشنواره فیلم 100 در سه بخش مسابقه ملی، مسابقه بین‌المللی و مخاطب کودک و نوجوان، 9 تا 12 اسفند ماه برگزار می شود.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی رویداد، سیزدهمین دوره جشنواره فیلم ۱۰۰ پس از چهار سال وقفه به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا با برگزاری نشست خبری و رونمایی از پوستر جشنواره وارد فاز اجرایی شد. سیزدهمین دوره جشنواره فیلم ۱۰۰ در سه بخش مسابقه ملی، مسابقه بین‌المللی و مخاطب کودک و نوجوان، ۹ تا ۱۲ اسفند ماه ۱۴۰۱ برگزار می شود. پوستر این دوره از جشنواره را محمد روح‌الامین طراحی کرده است و همچنین متن کامل فراخوان جشنواره منتشر شد.

یوسف منصوری در بخشی از پیام خود برای شروع کار اجرایی جشنواره سیزدهم نوشته است: «فیلمسازان هنرمند ایرانی! ایجاز و خلاقیت هنری بی‌انتهایتان را به خدمت بگیرید تا جشنواره‌ای به پا شود از تصاویری شاد و امیدبخش از «ایران عزیزِ» ما در ابعاد گوناگون، با قالب‌های گوناگون و از نگاه‌های گوناگون که حداکثر تا ۱۰۰ ثانیه و با موضوعات اعلام شده، جان تماشاگران را جلا دهد.»

بخش‌های سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم۱۰۰

فیلمسازان و علاقمندان به حضور در این دوره از جشنواره فیلم ۱۰۰ می‌توانند در سه بخش مسابقه ملی، مسابقه بین‌المللی و بخش مخاطب کودک و نوجوان آثار خود را ارائه کنند.
بخش مسابقه ملی: ارسال آثار در این بخش باید در یکی از قالب‌های مستند، داستانی و یا پویانمایی و با رویکرد «ایران عزیز» و حداکثر تا ۱۰۰ثانیه (با احتساب تیتراژ) باشد. موضوعات این بخش با رویکرد «ایران عزیز» عبارتند از پیشرفت، اخلاق، زیبایی‌ها، اقتصاد و ثروت ملی، امید، خانواده، میهن‌دوستی، عدالت و آزادی.

بخش مسابقه بین‌المللی: ارسال آثار در این بخش باید در یکی از قالب‌های مستند، داستانی و یا پویانمایی و با رویکرد فیلم‌های اخلاق‌محور و حداکثر تا ۱۰۰ ثانیه (با احتساب تیتراژ) باشد.

نکته: هر اثر از هنرمندان ایرانی صرفا می‌تواند در یکی از بخش‌های مسابقه ملی یا مسابقه بین‌الملل شرکت کند. هنرمندان غیرایرانی صرفا در بخش بین‌الملل مجاز به ارائه اثر هستند.

بخش مخاطب کودک و نوجوان: این بخش ویژه آثار تا ۱۰۰ثانیه‌ای با مخاطب کودک و نوجوان است. ارسال اثر در این بخش از نظر فرم و ساختار محدودیتی ندارد
و شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را با هر قالب دلخواهی در محدوده ۱۰۰ثانیه ارسال کنند. نکته حائز اهمیت در این بخش که فیلمساز را مجاز می‌سازد تا علاوه بر سه قالب مستند، داستانی و پویانمایی از هر قالب تصویری دیگری که مناسب انتقال مضمونش می‌داند، استفاده کند آن است که آثار در این بخش حتما باید برای مخاطب کودک و نوجوان ساخته شود. آثار ویژه این بخش اگر در هر کدام از سه قالب مستند، داستانی و پویانمایی ساخته شده باشند، علاوه بر بخش کودک و نوجوان، در یکی از بخش‌های مسابقه ملی یا بین‌الملل هم به انتخاب صاحب اثر شرکت داده خواهند شد.

جوایز سیزدهمین جشنواره فیلم۱۰۰

جوایز بخش مسابقه ملی:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۶۰۰میلیون ریال جایزه نقدی به بهترین فیلم مستند
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۶۰۰میلیون ریال جایزه نقدی به بهترین فیلم داستانی
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۶۰۰میلیون ریال جایزه نقدی به بهترین فیلم پویانمایی
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۴۰۰میلیون ریال جایزه نقدی به اثر دوم برگزیده فیلم مستند
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۴۰۰میلیون ریال جایزه نقدی به اثر دوم برگزیده فیلم داستانی
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۴۰۰میلیون ریال جایزه نقدی به اثر دوم برگزیده فیلم پویانمایی
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰۰میلیون ریال جایزه نقدی به اثر سوم برگزیده فیلم مستند
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰۰میلیون ریال جایزه نقدی به اثر سوم برگزیده فیلم داستانی
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰۰میلیون ریال جایزه نقدی به اثر سوم برگزیده فیلم پویانمایی

جوایز بخش بین‌الملل:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰۰۰ یورو، به بهترین اثر فیلم مستند
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰۰۰ یورو، به بهترین اثر فیلم داستانی
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰۰۰ یورو، به بهترین اثر فیلم پویانمایی

جوایز بخش مخاطب کودک و نوجوان:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۶۰۰میلیون ریال جایزه نقدی به سه اثر برگزیده

جایزه ویژه دبیر جشنواره فیلم ۱۰۰:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۵۰۰میلیون ریال، جایزه نقدی به اثر برگزیده توسط دبیر جشنواره

جایزه ویژه نوآوری هنری یا دستاورد فنی:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال، جایزه نقدی به فیلمی با دستاورد شاخص

آخرین مهلت ارسال آثار به سیزدهمین دوره جشنواره فیلم ۱۰۰ تا پایان دی ماه ۱۴۰۱ خواهد بود. ثبت‌نام و بارگذاری آثار در جشنواره، فقط از طریق سایت جشنواره به آدرس www.100fest.com امکان‌پذیر است. همچنین علاقمندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند برای اطلاع از مقررات جشنواره به نسخه پی دی اف فراخوان در سایت جشنواره مراجعه کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است