عدالت فرهنگی در استان‌ها ایجاد می‌کنیم/ کمک به دیده شدن استعدادها | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۵
در آیین «مهر سینمای ایران» مطرح شد؛

عدالت فرهنگی در استان‌ها ایجاد می‌کنیم/ کمک به دیده شدن استعدادها

آیین «مهر سینمای ایران» با حضور مدیران و مسئولان سینمایی و استانی عصر دیروز ۴ آبان، در خراسان شمالی برگزار شد

به گزارش صبا به نقل از ستاد خبری برنامه، آیین «مهر سینمای ایران» عصر چهارشنبه ۴ آبان ماه ۱۴۰۱ در شهر بجنورد استان خراسان شمالی با حضور مسئولان سینمایی از جمله معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی، سمعی و بصری کشور حبیب ایل‌بیگی، مدیرکل حقوقی، عملکرد و امور استان های سازمان سینمایی، سمعی و بصری کشور محمدرضا سوقندی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی تقی صادقی و مسئولان استانی برگزار شد.

حبیب ایل‌بیگی درباره لزوم برگزاری چنین رویداد‌هایی توضیح داد: در هر نقطه‌ای از کشور که سینماگر و استعدادهای سینمایی فعالیت می‌کنند برای کمک کردن و دیده شدن آن‌ها تلاش می کنیم. 

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی،سمعی و بصری خاطرنشان کرد: تصمیماتی در سفر به خراسان شمالی گرفته شد و همچنین تفاهمنامه‌هایی منعقد شد که بتواند زمینه حمایت بیشتر از فعالان حوزه سینما و ایجاد فرصت‌های مناسب برای دیدن آثار سینمایی را فراهم کند.

وی در پایان تصریح کرد: باید از همه ظرفیت‌ها برای حمایت از سینماگران بهره بگیریم تا شاهد پویایی و تقویت این حوزه در استان خراسان شمالی و دیگر استان های کشور باشیم. 

همچنین در ادامه برنامه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: توجه به آموزش با نگاه ویژه شبکه‌ای از نیروی انسانی توانمند آموزش دیده که بتوانند اثر تولید کنند، حمایت از تجهیز هنرستان‌ها و موسسات سینمایی برای تولید آثار فاخر و حمایت از رویدادهای سینمایی فاخر سه مطالبه اصلی هنرمندان استان از سازمان سینمایی کشور به شمار می‌رود.

تقی صادقی در ادامه با اشاره به میزبانی دو دوره از جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر و برگزاری هر چه باشکوه این رویداد در استان اظهار کرد: با توجه به جاذبه‌ها، توانمندی‌ها و تنوع فرهنگی استان، خواستار دائمی شدن دبیرخانه جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر هستیم. 

همچنین در آیین «مهر سینمای ایران» از احسان طالبی کارگردان، یاشار ابراهیمی، مرتضی خدادادی، مهران رحمانی و سید جلال میرزایی از فعالان حوزه سینما، نوید آقایی تصویربردار، امیر پور اتابک تدوین، سعید دهقان پور و سید باقر سجادپور تهیه کننده، اعظم طالبی گریمور، نوح امانی صدابردار، علی جنتی فعال حوزه انیمیشن و جواد اسکندری مدیر آموزشگاه سینمایی قدردانی شد.

پوستر شهید دفاع مقدس زنده یاد حسین روغنیان از عکاسان خراسان شمالی نیز در این آیین رونمایی شد و از همسر این شهید هنرمند تجلیل شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است