نکوداشت یاد و خاطره شهدای خلبان دفاع مقدس در «پاره‌هایی از چند زندگی» | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵
در ششمین شب اجرا رقم خورد؛

نکوداشت یاد و خاطره شهدای خلبان دفاع مقدس در «پاره‌هایی از چند زندگی»

نکوداشت یاد و خاطره شهدای خلبان هشت سال دفاع مقدس شامگاه جمعه ششم آبان ماه همزمان با اجرای نمایش «پاره‌هایی از چند زندگی» در تالار قشقایی برگزار شد.

پاره‌هایی از چند زندگیبه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی نمایش، آیین نکوداشت خلبان‌های هشت سال دفاع مقدس شب گذشته ۶ آبان ماه قبل از اجرای نمایش «پاره‌هایی از چند زندگی» با حضور تعدادی از خلبان‌های هوانیروز، مدیر مجموعه تئاترشهر و مخاطبان این اثر نمایشی در تالار قشقایی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم شیوا دیناروند تهیه‌کننده و کارگردان نمایش «پاره‌هایی از چند زندگی»، اثری که به مرور خاطرات زنان شهدای خلبان دفاع مقدس می‌پردازد، درباره این نمایش توضیح داد: اعتقاد من این است که باید از زیبایی‌های جنگ هم یاد کرد و تنها به سیاهی‌های آن نپرداخت. این نمایش نتیجه یک سال تحقیق من و نویسنده اثر کیانوش احمدی درباره زندگی شش خلبان شهید دفاع مقدس است که به زبان همسران آن‌ها روایت می‌شود‌. به زبان همسرانی که به شدت کمک حال این خلبانان بودند. شاید به طور مستقیم در جنگ حضور نداشته‌اند اما به صورت غیرمستقیم حتی بیشتر از همسران‌شان در جنگ موثر بوده‌اند.

پاره‌هایی از چند زندگیسرهنگ خلبان امین علایی، یکی از مهمانان این برنامه با اشاره به این مطلب که امنیت مانند سلامتی است و تا وقتی از آن برخورداریم، ارزش آن را درک نخواهیم کرد، عنوان کرد: امنیت حاصل تلاش قهرمان‌هایی بود که هیچوقت شما اسم آن‌ها را نشنیده‌اید، حاصل تلاش افرادی که حتی سهمی از جنگ هم نگرفته‌اند. چهل سال پیش هواپیما یک وسیله ناشناخته بود. من زمانی که اولین پروازم را با هواپیمای f4 شروع کردم، با دیدن کابین خلبان احساس کردم کسی که بتواند این هواپیما را بلند کند، آدم عجیب و غریبی است ولی امثال امیر سرتیپ خلبان علیرضا رودباری سه بار از هواپیما خروج اضطراری یا اجکت داشتند این هواپیماها را به پرواز درآوردند.

وی در پایان گفت: عراق ساعت ۱۴ بعدازظهر و در زمان تعطیلی پایگاه‌های هوایی به آن‌ها حمله کرد و اولین کسانی که به این حمله پاسخ دندان‌شکن دادند همین خلبان‌های ما بودند. این‌ها افرادی هستند که با هواپیماهایی که ما آرزو داشتیم فقط آن‌ را ببینیم، پرواز کردند و به دفاع از خاک و کیان این سرزمین پرداختند در حالیکه در کشورهای دیگر برای بودن‌شان فرش قرمز پهن بود.

نمایش «پاره‌هایی از چند زندگی» نوشته کیانوش احمدی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی شیوا دیناروند تا پنجشنبه ۱۲ آبان در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۰:۱۵ در تالار قشقایی میزبان مخاطبان خواهد بود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است