انتقال بیش از ۱۸۰ هزار پرونده اسناد صندوق تامین خسارت بدنی به معاونت اسناد ملی | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵
با هدف ارائه خدمات اسنادی معاونت اسناد ملی صورت گرفت؛

انتقال بیش از ۱۸۰ هزار پرونده اسناد صندوق تامین خسارت بدنی به معاونت اسناد ملی 

در پی عقد تفاهمنامه همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و صندوق بیمه خسارت بدنی، در مرحله نخست بیش از 180 هزار پرونده به سازمان اسناد و کتابخانه ملی، تحویل داده شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، معاونت اسناد ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی با هدف تسری قانون اسناد ملی به بانک‌ها، بیمه‌ها و صندوق‌های اقتصادی، قرارداد همکاری با صندوق تامین خسارت‌های بدنی منعقد کرد.

همکاری های فیمابین سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و صندوق بیمه خسارت بدنی در حوزه انتقال مجموع اسناد مربوطه به آرشیو ملی، آماده‌سازی و نگهداری موقت اسناد صندوق در مخازن امانی آرشیو ملی، تنظیم و توصیف اسناد صندوق، ورود اطلاعات و ذخیره‌سازی اسناد تنظیم و توصیف شده در سامانه «محفا»ی صندوق، دیجیتال‌سازی اسناد صندوق و ارائه خدمات مشاوره‌ای و آموزشی در حوزه آرشیو، تنظیم و توصیف و حفاظت و نگهداری اسناد همکاری از محورهای این سند همکاری مشترک است.

در راستای اجرایی شدن مفاد این سند همکاری در مرحله نخست، بیش از ۱۸۰ هزار پرونده از اسناد و مدارک صندوق تامین خسارت بدنی به مخازن امانی معاونت اسناد ملی انتقال داده شد تا پس از آماده‌سازی، اطلاعات مورد نیاز در سامانه محفا در اختیار صندوق مذکور قرار داده شود.

صندوق تامین خسارت‌های بدنی به موجب بند ۹۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۰ کل کشور، به عنوان نهاد عمومی غیردولتی مستقلی شناخته‌شده و به فهرست قانون نهادها و موسسات عمومی غیردولتی مصوب ۱۳۷۳/۰۴/۱۹ الحاق شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است