«رویان» به نخبگان و پیشرفت‌های علمی کشور می‌پردازد | پایگاه خبری صبا
امروز ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۲

«رویان» به نخبگان و پیشرفت‌های علمی کشور می‌پردازد

برنامه «رویان» با تهیه‌کنندگی مصطفی امامی در گروه دانش و اقتصاد شبکه‌ یک در دست تولید است.

رویانبه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی معاونت سیما، گروه دانش و اقتصاد شبکه‌ یک برنامه ای به‌ نام «رویان» در دست تولید دارد تا جریان رشد و پیشرفت‌ علم و فناوری در کشور را رصد و معرفی کند.

مصطفی امامی تهیه کننده برنامه «رویان» درباره این برنامه و نام‌گذاری آن گفت: پژوهشگاه «رویان» که امروز از نام‌ها و نشان‌های شاخص شتاب و پیشرفت علمی کشور است، باید به نامی تبدیل شود که هرجا مخاطب ایرانی آن را می‌شنود، احساس عزت‌مندی، افتخار و دلبستگی به ایران‌ عزیز پیدا کنند. از همین رو با تشکیل اتاق فکری به دنبال تولید برنامه ای بودیم تا با نمایش دستاوردها و تلاش‌ها، حس خودباوری و تعلق را به جامعه منتقل کند که در نهایت به ساخت مجموعه ای با عنوان «رویان» رسیدیم.

امامی تصریح کرد: در این برنامه ما از نخبگان، اندیشمندان و پژوهشگرانی دعوت می کنیم که برای عموم مردم کمتر شناخته شده اند اما بدون هیچ چشم‌داشتی در ارتقای دانش و پیشرفت علمی کشورمان سهم به‌سزایی داشتند.

وی ادامه داد: تیم سردبیری و پژوهشی، فهرستی از افراد موفق در عرصه های مختلف را تهیه کرده و ضمن ارایه به شبکه از شماری از این عزیزان دعوت کردیم تا با حضور در برنامه درباره موفقیت ها و تجربه خود در حوزه تخصصی مطالبی را بیان کنند. این برنامه می تواند ضمن ارایه تصویر متفاوتی از چهره های علمی، برای دانشجویان و پژوهشگران جوان کشور هم الگو باشد.

امامی ادامه داد: در هر قسمت، پنج نفر از افرادی که مهمان برنامه را می شناسند در فضای خارج از استودیو به صورت ارتباط تصویری (ویدیو وال)، همراه ما می شوند و در موضوعات مطرح شده مشارکت می کنند. در «رویان» همچنین به محل کار مهمانان برنامه می رویم و از زبان همکارانش با وجوه شخصیتی وی و خدماتی که ارایه داده است، بیشتر آشنا می شویم.

امامی در پایان خاطرنشان کرد: تولید «رویان» قرار است در ۹۰ قسمت روی آنتن برود و تاکنون محمدعلی صحراییان متخصص مغز و اعصاب (نورولوژی) که نخستین کلینیکMC در ایران راه اندازی کرده است، عباس مجدآبادی پدر علم لیزر ـ فیزیک، عبدالحسین شاهوردی رئیس پژوهشگاه رویان، روح الله فتحی جنین شناس و .. به برنامه دعوت شده اند.

«رویان» با شعار «روایت یک قهرمان» با اجرای سیدمهدی مفیدی دوشنبه و چهارشنبه هر هفته ساعت ۲۳ از آنتن شبکه یک پخش می شود و هر قسمت از این مجموعه حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است