پایان گورستان کتاب‌های فراموش‌شده با «هزارتوی ارواح» | پایگاه خبری صبا
امروز ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶
معرفی کتاب؛

پایان گورستان کتاب‌های فراموش‌شده با «هزارتوی ارواح»

رمان دو جلدی «هزارتوی ارواح» نوشته کارلوس روییث ثافون با ترجمه علی صنعوی در انتشارات نیماژ به چاپ رسید.

به گزارش خبرنگار ادبیات صبا، رمان دو جلدی «هزارتوی ارواح» قسمت چهارم از چهارگانه‌ «گورستان کتاب‌های فراموش‌شده» نوشته کارلوس روییث ثافون با ترجمه علی صنعوی در نشر نیماژ به چاپ رسید.

کتاب «سایه باد»، «زندانی آسمان»، «بازی فرشته» دیگر جلدهای این مجموعه هستند.

در یادداشت مترجم برای این کتاب آمده است: «کارلوس روئیث ثافون در هزارتوی ارواح یعنی جلد چهارم گورستان کتاب‌های فراموش شده که به‌دلیل حجم زیاد در دو مجلد در اختیار مخاطب فارسی زبان قرار گرفته است باقدرتی بسیار سهمناک‌تر از سه جلد پیشین (سایه‌ی باد، بازی فرشته، زندانی آسمان) ثابت می‌کند که حتی با نویسنده‌ای چیره‌دست‌تر از نویسنده‌ سه جلد قبلی روبه‌روییم.

او در خداحافظی باشکوهش از دنیای واقعی به‌دنیای کتاب‌ها، به آفرینش مبتکرانه‌ گورستان کتاب‌های فراموش شده، به‌همه‌ آزاداندیشان و سرانجام به پل جادویی بین ادبیات و زندگی ما ادای احترام می‌کند…»

کارلوس روییث ثافون نویسنده‌ اسپانیایی، متولد بارسلون، اولین رمانش را در چهارده‌سالگی نوشت و از نوزده‌سالگی به یک نویسنده‌ حرفه‌ای بدل شد. سال ۱۹۹۳ با رمان «شاهزاده‌ مه» برنده‌ جایزه «ادبه» شد. این رمان جلد اول از سه‌گانه‌ «مه» بود که ثافون را به نویسنده‌ای جهانی تبدیل کرد. آثار او به بیش از پنجاه زبان ترجمه شده‌اند و جوایز متعددی را برایش به ارمغان آورده‌اند.

کارلوس روییث ثافون، ۳۰ خردادماه سال گذشته به‌علت ابتلا به بیماری سرطان در اسپانیا در گذشت.

در خلاصه جلد پایانی «گورستان کتاب‌های فراموش شده(مجلد اول و دوم)» آمده است: «آلیسیای زیبا و رازآلود با کمک خانواده سمپره و البته فرمین دوست داشتنی یکی از تکان دهنده‌ترین توطئه‌های تاریخ اسپانیا را آشکار می‌کنند…»

رمان دو جلدی «هزارتوی ارواح» در ۱۵۱۲ با قیمت ۵۰۰ هزار تومان به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است