«هویت زبانی ناآرامی» در حوزه هنری بررسی می‌شود | پایگاه خبری صبا
امروز ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

«هویت زبانی ناآرامی» در حوزه هنری بررسی می‌شود

سلسله نشست های بررسی «هویت زبانی ناآرامی ٢» در حوزه هنری برگزار می شود.

به گزارش صبا به نقل از دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزه هنری، سلسله نشست‌های «هویت زبانی ناآرامی ۲» با محوریت بررسی زبان‌شناسانه ناآرامی‌های اخیر به همت دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزه هنری، عصر پنجشنبه ۱۲ آبان در سالن سلمان هراتی حوزۀ هنری برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری نشست‌های «هویت زبانی ناآرامی ۲»، فهم پدیدۀ اجتماعی ناآرامی‌های اخیر از منظر دانش‌های زبانی است. در این نشست‌ها، دانشوران زبان‌شناس، نشانه‌شناس، روایت‌پژوه، ادیبان، نویسندگان، پژوهشگران جامعه‌شناسی زبان، رسانه و زبان، سیاست و زبان و دیگر متخصصان حوزۀ زبان، پنجره‌ای می‌گشایند رو به فهم هویت زبانی ناآرامی‌های امروز، پیشینه و آیندۀ آن، روندهای اثرگذار بر آن و راه‌های پیشگیری از آن.

«زبان، نظریه بازی‌ها، بحران» با حضور سید یعقوب کریمی پژوهشگر حوزه زبان و نظریه بازی‌ها، نشست «تعبیر ارتباط حاکمیت و مردم در رخداد اعتراضی» با حضورصادق هاشمی پژوهشگر مستقل نشانه‌شناسی و زبان‌شناسی، نشست «رتوریک اعتراض و شکاف گفتمانی» با حضور تینا چهارسوقی امین دکترای زبان‌شناسی، پژوهشگر رتوریک و تحلیل گفتمان انتقادی و نشست «آستانگی زبانی و وضعیت بی رویایی»، با حضور محمد نصراوی پژوهشگر حوزه مطالعات اتوپیا و سیاست گذاری فرهنگی، سلسله نشست هایی هستند که در گام دوم این همایش برگزار خواهند شد.

گام دوم سلسله نشست‌های «هویت‌ زبانی ناآرامی ۲»، عصر پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ از ساعت ۱۵ تا ۱۹ برگزار خواهد شد و عموم علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست ها می‌توانند در سالن سلمان هراتی حوزه هنری واقع در انتهای غربی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، روبه‌ری خیابان پورموسی حضور پیدا کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است