دیپلماسی سینمایی در دستور کار وزارت خارجه/ با سینما واقعیت‌ ایران را نشان دهیم | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹
کارگروه مشترک فارابی و وزارت خارجه شکل می‌گیرد؛

دیپلماسی سینمایی در دستور کار وزارت خارجه/ با سینما واقعیت‌ ایران را نشان دهیم

جلسه مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امورخارجه برگزار شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه به همراه مدیران مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای این وزارتخانه از بنیاد سینمایی فارابی بازدید و در جریان آخرین تحولات سینمای ایران قرار گرفتند.

در این دیدار سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ضمن تاکید بر لزوم ارتباط بنیاد سینمایی فارابی با دستگاه دیپلماسی برای ارتقا و پیشبرد سینمای ایران به شرح بخشی از تاریخچه و فعالیت‌های بین‌المللی این بنیاد در طول سال‌های فعالیت خود و جایگاه این بنیاد به عنوان نهاد ملی سینما ایران در عرصه‌های بین المللی پرداخت. جوادی با اشاره به فرصت ها و چالش‌های پیش روی سینماگران برای فعالیت‌های بین المللی از دستگاه دیپلماسی خواست تا با پشتیبانی از سینماگران زمینه فعالیت بین‌المللی آنها را تسهیل کند.

ناصر کنعانی نیز در ادامه این دیدار ضمن اعلام آمادگی دستگاه دیپلماسی برای گسترش تعاملات بین‌المللی سینمای ایران و تاکید بر ارتباط بیشتر وزارت امور خارجه با نهادهای سینمایی، خصوصا بنیاد سینمایی فارابی، سینمای ایران را یکی از فعالیت‌های کشور دانست که در دیدارهای بین المللی دیگر کشورها به موفقیت آن طی این سال‌ها اذعان داشته و دارند.

وی با اشاره به زبان فراگیر هنر خصوصا سینما در بین مخاطبان اظهار کرد: سرمایه بزرگ سینمای ایران را می‌توان در خدمت اهداف ایران بزرگ و قدرتمند و نظام اسلامی قرار داد. باید از این دستاورد ارزشمند در راستای شناساندن ایران اسلامی و اهدافش در دنیا استفاده کرد. متاسفانه رسانه‌ها در دنیای امروز پردازش درستی به اخبار ایران ندارند و هر آنچه خود می‌خواهند به عنوان خبر به مردم منتقل می‌کنند. ما باید بتوانیم از زبان سینما استفاده کرده و واقعیت‌های جامعه ایران را برای مردم به نمایش بگذاریم.

در این دیدار که اصغر فارسی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی، رائد فریدزاده معاون امور بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی، سید صادق موسوی مدیرکل دفتر امور جشنواره‌ها و همکاری‌های بین‌الملل سازمان سینمایی، علیرضا دلخوش معاون همکاری‌های فرهنگی و سمن‌های مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امورخارجه و دیگر مدیران این مرکز حضور داشتند، درباره مسائل گوناگون سینمای ایران از جمله رویدادها و جشنواره‌های بین‌المللی سینمایی، موضوعات کنسولی و صدور ویزای سینماگران و سایر موضوعات حوزه دیپلماسی سینمایی بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد که به منظور پیگیری موضوعات فی مابین کارگروه مشترکی تشکیل شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است