کتابخانه شخصی زنده‌یاد خسرو بامداد به مجموعه تئاترشهر اهدا شد | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰
در آیین نکوداشت اتفاق افتاد؛

کتابخانه شخصی زنده‌یاد خسرو بامداد به مجموعه تئاترشهر اهدا شد

آیین نکوداشت زنده‌یاد خسرو بامداد روز شنبه ۲۱ آبان‌ماه در تماشاخانه سنگلج برگزار شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، آیین نکوداشت زنده‌یاد خسرو بامداد، مدرس، محقق، بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر عصر روز شنبه ۲۱ آبان ماه با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی، خانواده این هنرمند و جمعی از هنرمندان در تماشاخانه سنگلج برگزار شد.

کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی در ابتدای این مراسم با بیان اینکه امیدوارم در آینده در فضایی مطلوب و دور از غم با یکدیگر گفتگو کنیم، بیان کرد: زنده‌یاد استاد بادمداد، خسرو خوبان، مرد بزرگی بود. او معلم بنده بوده و همچنان است. منش و دانش او بسیار به من آموخت.

نظری در پایان سخنانش ضمن عرض تسلیت به خانواده زنده‌یاد بامداد و جامعه هنری گفت: ایشان در قلب من و قلب همه دانشجویانش همیشه زنده است. او همیشه و در همه جا به ویژه در دانشگاه اراک تمام‌قد و با همه وجود، سختی‌ها را به جان می‌خرید و عاشقانه و پدرانه کنار دانشجویان بود و به آن‌ها تاکید می‌کرد تا مطالعه کنند و دانش‌شان را نسبت به هنر نمایش افزایش دهند.

در ادامه مانی بامداد، فرزند این هنرمند فقید، از انتشار تمامی آثار زنده‌یاد بامداد با حمایت اداره کل هنرهای نمایشی خبر داد.

مانی بامداد با ایراد سخنانی اظهار کرد: کتابخانه شخصی پدر به مجموعه تئاترشهر تقدیم خواهد شد تا دانشجویان بتوانند از این گنجینه کوچک استفاده کنند.

خسرو الماس دنیای هنر بود

پس از این، احمد جولایی نویسنده و پژوهشگر تئاتر نیز با حضور روی صحنه تماشاخانه سنگلج ضمن عرض تسلیت گفت: خسرو الماس دنیای هنر بود. او برای دانشجویان بسیار زحمت کشید. پیش از آنکه به خودش بیندیشد به خانواده و دانشجویانش فکر می‌کرد. آن‌قدر که برای دانشجویان تلاش می‌کرد به دنبال مطالبات شخصی و اداری نبود. این‌ها همگی نشان از بزرگمردی، رادمردی و دریادلی او دارد. خاک قطعه هنرمندان بهشت زهرا جواهرات زیادی در سینه خود داشت، آلبومش کم بود و خسرو را به این آلبوم اضافه کرد.

احمد جولایی افزود: در حدیث آمده است که اولاد پاک و خلف صدقه جاریه است که می‌تواند منجر به بازماندن نام نیک از آدمی باشد و مانی اولاد خلف زنده‌یاد خسرو بامداد است. امیدوارم هرچه خاک اوست باقی عمر بازماندگانش به‌ویژه مانی عزیز باشد.

این نویسنده و پژوهشگر تئاتر مطرح کرد: دانشجویان زنده‌یاد بامداد هر زمان از دانشی که به آن‌ها آموخت، استفاده کنند و از او به نیکی یاد کنند، گویی استاد زنده است و این همان مصداق «هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق» خواهد بود، چراکه خسرو با عشق نفس می‌کشید، دم او عشق بود و بازدمش عشق. امیدوارم این ترانه عشق بر لبان همه دانشجویان و هنرمندان ایران زمین باقی بماند و خسروها به جای او در خاک هنر رویش داشته باشد.

علی میرزایی فیلمنامه‌نویس و پژوهشگر تئاتر و سینما، بهار رییس انجمن ادبی استان سمنان و محمد ابراهیمیان نویسنده، منتقد و کارگردان تئاتر از دیگر سخنرانان مراسم بودند که به بیان خاطراتی از همراهی‌شان با این هنرمند فقید پرداختند و یاد و خاطره او را گرامی داشتند.

پخش کلیپ، شعرخوانی علیرضا عامری در وصف زنده‌یاد خسرو بامداد و خوانش دو دلنوشته‌ با یادی از خاطرات استاد بامداد به قلم جمعی از دانشجویان ورودی ۱۳۷۴ دانشگاه آزاد اسلامی اراک بخش‌های دیگری از این مراسم بودند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • ابلق
  179,051,492,50
 • بانک زده ها
  16,719,187,50
 • برای مرجان
  1,242,205,00
 • پسر دلفینی
  149,328,045,00
 • پیتوک
  2,336,060,00
 • تی تی
  204,408,907,50
 • رویای سهراب
  529,620,00
 • شب طلایی
  2,727,740,00
 • کوزوو
  10,977,750,00
 • تارا
  62090000
 • درخت خاموش
  8394000