میثاقی و احمدی با «جام ۲۰۲۲» روی آنتن می‌روند/ بیش از ۱۰ عنوان برنامه مختلف فوتبالی | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶
تدارک شبکه سه و ورزش برای جام جهانی فوتبال؛

میثاقی و احمدی با «جام ۲۰۲۲» روی آنتن می‌روند/ بیش از ۱۰ عنوان برنامه مختلف فوتبالی

شبکه های سه و ورزش سیما جزییات ویژه برنامه های جام جهانی ۲۰۲۲ خود را اعلام کردند.

به گزارش صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، شبکه های سه و ورزش سیما جزییات ویژه برنامه های جام جهانی ۲۰۲۲ خود را اعلام کردند.

مهدی هاشمی تهیه کننده ویژه برنامه «جام ۲۰۲۲» شبکه سه با بیان اینکه رسانه‌ ملی تدارک ویژه‌ای در این دوره جام جهانی در تمام بخش‌ها دیده است، بیان کرد: شبکه‌ سه متولی اصلی این دوره از مسابقات است. در هفته اول روزانه ۴ بازی داریم که قبل از شروع مسابقات از ساعت ۱۲:۳۰ ویژه برنامه ها شروع می شود و تا پایان شب ادامه دارد و یک ویژه برنامه هم از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد تا ۲:۳۰ بامداد روی آنتن می رود که تقریبا ۱۲ ساعت برنامه داریم.

تهیه کننده «جام ۲۰۲۲» افزود: ۲۵۰ آیتم متفاوت قبل از شروع جام تولید شده است. گروهی به قطر اعزام کردیم که بعضی از آیتم ها در حین برگزاری جام جهانی تولید می شود و سعی شده در تولید آیتم ها از تکنولوژی های روز ای آر استفاده کنیم که جذابیت های بصری این جام را بالا ببریم.

هاشمی با اشاره به موضوعات سیاسی روزهای اخیر و تلاش برای حذف ایران از این دوره از مسابقات گفت: در این دوره از مسابقات مهم این است که ما جزو ۳۲ کشوری هستیم که در جام جهانی حضور داریم و این نقطه قوت ما است. مردم باید از این جام لذت ببرند و سعی ما بر این است که اقتدار و همدلی ایرانی ها را به رخ تمام جهان بکشیم. فارغ از هر نتیجه‌ای تمام آرزویمان این است که ایران بازی های مقتدرانه و جوانمردانه ای همانند دوره‌ قبل داشته باشد و انشالله نتیجه نیز به نفع تیم ملی کشورمان باشد.

وی ادامه داد: آیتم های ویژه ای مثل آنالیز تیم ها، ستاره ها، نوستالژی، معرفی کشورها و … تولید شده است که در تولید این آیتم ها هم به مخاطب عام و هم به مخاطب خاص توجه ویژه داشته ایم.

هاشمی افزود: ویژه برنامه «جام ۲۰۲۲» از جمعه ۲۷ آبان با اجرای محمدرضا احمدی و محمدحسین میثاقی روی آنتن می رود.

سینا معتضدی مدیر شبکه ورزش نیز درباره تدارک این شبکه تخصصی برای فوتبال دوستان گفت: با توجه به این که شبکه ورزش، شبکه تخصصی معاونت سیما در حوزه ورزش است سعی کردیم ویژگی هایی را در تعدد، تنوع قالب و ساختار برنامه ها لحاظ کنیم.

معتضدی بیان کرد: برنامه های ویژه شبکه ورزش صرفا، برنامه های ترکیبی نیست و از ساختار مسابقه تا مستندهای داستانی- روایی، تیزر و کلیپ را در کنداکتور ویژه جام جهانی شبکه گنجاندیم تا رضایت مخاطبان به ویژه نوجوانان، جوانان و علاقه مندان به ورزش فوتبال را فراهم کند. شبکه ورزش از تابستان ۱۴۰۱، تهیه و تولید برنامه ها را با محوریت جام جهانی ۲۰۲۲ آغاز کرده و تعدادی از مستندها از تیرماه به روی آنتن رفته و از تابستان ۱۴۰۱ تا پایان جام جهانی ۳۵ هزار دقیقه برنامه تدارک دیده است و حدود ۱۰ عنوان برنامه به روی آنتن خواهد رفت.

معتضدی اصلی ترین برنامه جام جهانی شبکه ورزش را برنامه «جام ۲۲» عنوان کرد که از اول مهرماه روزهای دوشنبه و جمعه ساعت ۲۱ پخش آن آغاز شده و نخستین برنامه تحلیلی معاونت سیما درباره جام جهانی قطر است که رسول مجیدی مجری اصلی این برنامه است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بخش های جذاب و دیدنی این برنامه «قطرنامه» است که جذابیت ها و حاشیه های جام جهانی را با رویکرد طنز با اجرای عبدالله روا به تصویر می‌کشد. همچنین مسابقه «تله کیو جام ۲۲» با همکاری تلوبیون هر شب ساعت ۲۱:۳۰ پخش می شود و علاقه مندان می توانند از طریق تلوبیون آنلاین در مسابقه شرکت کنند. مسابقه بزرگ پیش بینی هم طراحی شده است که مخاطبان می‌توانند در آن شرکت کنند و با پیش بینی نتایج بازی ها امتیازات خود را افزایش دهند که در پایان جام جهانی به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا خواهد شد. محمد میر نیز از طرف این برنامه در قطر حاضر خواهد بود تا مخاطبان را از آخرین اخبار جام جهانی مطلع نماید. یکی از ویژگی های دیگر برنامه «جام ۲۲» این است که برخی مسابقات مهم را با حضور خانواده ها در استودیو «جام ۲۲» خواهیم دید و همزمان بازی ها را مشاهده می کنند. همچنین در پویش «تا پای جان برای ایران» که در راستای حمایت رسانه ملی از تیم ملی کشورمان است، مخاطبان می‌توانند شعارها و دلنوشته هایشان را در این پویش برای برنامه ارسال کنند تا حامی تیم ملی فوتبال کشورمان باشند.

سینا معتضدی در پایان گفت: این برنامه ۴ استودیو خواهد داشت، استودیو جام ۲۲، استودیو اخبار جام جهانی، استودیو مسابقه جام جهانی و استودیو قطر و همچنین برای اطلاع مخاطبان از آخرین اخبار جام جهانی، ویژه برنامه «دست اول» به صورت روزانه و در دو نوبت و در ساعت های ۱۱ و ۱۶ آخرین اخبار و حواشی جام جهانی را به اطلاع مخاطبان شبکه ورزش سیما خواهد رساند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است