۳۵ سالن سینما در خراسان رضوی احداث می‌شود/ لزوم مشارکت بخش‌ خصوصی در سالن‌سازی | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

۳۵ سالن سینما در خراسان رضوی احداث می‌شود/ لزوم مشارکت بخش‌ خصوصی در سالن‌سازی

رییس سازمان سینمایی با شهردار، اعضای شورای اسلامی و جمعی از مسئولان و هنرمندان شهرستان تربت حیدریه دیدار کرد.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی کشور در سفر به استان خراسان رضوی، از شهرستان تربت حیدریه بازدید و در نشستی با شهردار، اعضای شورای اسلامی و جمعی از مسئولان و هنرمندان این شهرستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه گفتگو کرد.

خزاعی در این نشست ضمن اشاره به کمبود سالن سینما در شهرستان‌های این استان گفت: در حال حاضر ۶۰۰ سالن سینمای فعال در کشور وجود دارد که نسبت به این تعداد، در مقایسه با کشورهای منطقه و دنیا عقب هستیم. این در حالی است که ۲۲۵ شهر با جمعیت بالای ۵۰ هزارنفری فاقد سالن سینما هستند.

وی افزود: به منظور جبران کمبود سالن سینما، با همت دولت سیزدهم تا پایان سال‌جاری ۲۰۰ سالن در کشور فعال خواهد شد و ۳۵ سالن آن به‌ استان خراسان رضوی اختصاص دارد.

رییس سازمان سینمای کشور تصریح کرد: ورود بخش خصوصی تنها راه حل احداث سالن سینما در تربت‌ حیدریه است و از سرمایه‌گذاران این بخش حمایت خواهیم کرد.

خزاعی خاطرنشان کرد: ابتکار آقای ابراهیمی خیر و واقف شهرستان تربت حیدریه در وقف و اهدای زمین برای احداث دفتر انجمن سینمای جوانان ایران قابل ستایش و قدردانی است.

وی ادامه داد: سینمای ایران به عنوان یکی از تاثیرگذارترین ساختارهای آموزشی و پرورشی کشور نیاز به حمایت و همگرایی ملی دارد.

رییس سازمان سینمایی گفت: با توجه به سرعت توسعه سالن‌سازی در کشورهای منطقه و جهان معتقدیم در کنار اهتمام به تولید محتوای غنی، به نهضت سینماسازی با مشارکت بخش‌های خصوصی نیاز داریم.

وی با اشاره به ضرورت ارتقای جایگاه سینما در میان نهادهای اجتماعی بیان کرد: باید به سمت جریان سینمایی پایدار و هدفمندی برویم که طیف‌های مختلف اجتماعی به کارکردهای آن به‌ مثابه یک مدرسه و دانشگاه باور داشته باشند در آن صورت بخشی از کمبودها و عقب‌ماندگی‌ها در حوزه زیرساخت، از طریق مشارکت بخش‌های خصوصی ‌‌حتی خیرین تامین می‌شود.

معاون وزیر ادامه داد: با کمک خیرین می‌توانیم نهضت سینماسازی را با هدف توسعه زیرساخت علمی و آموزش و پرورش نیروی انسانی کارآمد در زمینه‌ سینما به عنوان وجه اصلی توسعه پایدار، ایجاد کنیم.

وی ضمن ارائه آماری از تعداد شهرستان‌های بدون سینمای کشور عنوان کرد: برای تجهیز، راه اندازی و تکمیل امکانات هر سالن یک و نیم میلیارد تومان هزینه لازم است. این در حالی است که به منظور ورود و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در احداث سینماها نیز باید شرایط و فضای ورود از جمله تسهیل‌گری در قوانین و مقررات، زمینه ایجاد فضای تجاری در کنار فضاهای فرهنگی هنری را فراهم کنیم.

رییس سازمان سینمایی همچنین با تاکید بر لزوم راه‌اندازی و تجهیز یک سالن سینما برای بهره‌برداری اهالی این شهرستان از فیلم‌های در حال اکران تا زمان ساخت سینمای جدید گفت: رعایت استانداردها و قوانین و مقررات، برای حفظ امنیت هنردوستان در سالن های سینما است و تا ساخت سالن سینمایی جدید می‌توان از ظرفیت سینمای سیار استفاده کرد‌.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده ایام عید نوروز امسال، مردم تربت حیدریه در مکانی مناسب از اکران فیلم‌های نوروزی استفاده کنند.

در ادامه این نشست هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه سینما شهر گفت: در صورتی که مسئولان شهرستان تربت حیدریه ساختمانی یا فضایی را که قابلیت تغییر کاربری دارد شناسایی و معرفی کنند، این موسسه آمادگی خود را برای نصب تجهیزات سینمایی تا فروردین ۱۴۰۲ اعلام می‌کند.

محمدرضا سوقندی مدیرکل حقوقی مجلس و استان های سازمان سینمایی، علیرضا اسماعیلی دستیار و مدیرکل حوزه ریاست، هاشم میرزاخانی مدیرعامل سینماشهر و مهدی آذرپندار مدیر سینمای جوان، رییس سازمان سینمایی را همراهی کردند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • ابلق
  179,051,492,50
 • بانک زده ها
  16,719,187,50
 • برای مرجان
  1,242,205,00
 • پسر دلفینی
  149,328,045,00
 • پیتوک
  2,336,060,00
 • تی تی
  204,408,907,50
 • رویای سهراب
  529,620,00
 • شب طلایی
  2,727,740,00
 • کوزوو
  10,977,750,00
 • تارا
  62090000
 • درخت خاموش
  8394000