کتابی که چین کمونیست نمی‌خواهد آن را بخوانید | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳
معرفی کتاب؛

کتابی که چین کمونیست نمی‌خواهد آن را بخوانید

«رولت سرخ» نوشته دزموند چام با ترجمه بیژن اشتری به همت نشر ثالث منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ادبیات صبا، کتاب «رولت سرخ» نوشته دزموند چام با ترجمه بیژن اشتری به همت نشر ثالث به چاپ رسید.

در ادامه تعدادی از نظرات و انتقادات نویسندگان و رسانه‌ها را درباره این کتاب می‌خوانیم: «یک نگاهِ درون کاوانهٔ نادر دربارهٔ نخبگانِ رانت خوارِ چینی که از راه تماس با اعضای دفتر سیاسی حزب کمونیست میلیاردها دلار به جیب زده اند. کتاب روایتگر دنیای رولزرویس ها، جت های خصوصی و قایق های تفریحی چندصد میلیون دلاری در چین کمونیست است. نویسنده با جزئیات دقیق نحوهٔ کار حزب کمونیست چین و میلیاردرهایی را که پرورانده شرح می دهد.

باربارا دمیک، نویسندهٔ حسرت نمی خوریم

رولت سرخ زندگینامه ای است که با خواندنش درمی یابید رژیم چین اقتصاد خود را چگونه روبراه می کند و چه اتفاقی رخ می دهد اگر بیزینس من هایش از خطوط قرمز عبور کنند.

نیویورک تایمز

روایتی محکم و مهیج… که دولت چین از آن ناخشنود است. دزموند چام در رولت سرخ پشت پردهٔ به اصطلاح «معجزهٔ اقتصادی» چینی را برملا می کند و فساد مالی رهبران حکومت را به تصویر می کشد… شرحی صادقانه و شجاعانه دربارهٔ آنچه که در راهروهای قدرت چین می گذرد. چام همهٔ قواعد را می شکند تا شما بتوانید واقعیت را به چشم خودتان ببینید، و این چیزِ کمی نیست.

بیل برودر، نویسندهٔ کتاب اعلامیهٔ سرخ

نگاهی نادر به سبک زندگی لوکس نخبگان چین کمونیست و پرتره ای جاندار و زنده.

واشینگتن پست

پر از نکات و جزئیات باورنکردنی دربارهٔ نحوهٔ کارکرد رژیم چین، که باعث شده سران حزب کمونیست چین به وحشت بیفتند… روایتی به غایت خواندنی و منحصربه فرد دربارهٔ مخفی ترین قدرت جهان.

اسپکتیتور

رژیم چین حق دارد نگران باشد. کتاب از رسوایی های اخیر چین کمونیست پرده برداشته است. رولت سرخ با جزئیات، چگونگی شکل گیری قشر نخبگانِ کمونیست را مبتنی بر رازداری، ترس و پیوندهای خانوادگی شرح می دهد.

اکونومیست

کتابی که چین کمونیست نمی خواهد آن را بخوانید.

سی ان ان»

«رولت سرخ» عنوان کتاب سال ۲۰۲۱ از نگاه نشریهٔ اکونومیست و کتاب سال ۲۰۲۱ از نگاه نشریهٔ فایننشال تایمز را دریافت کرده است.

این کتاب در نوبت چاپ اول ۴۶۲ صفحه و ۲۲۰ هزار تومان قیمت دارد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است