جشنواره‌های بین‌المللی عمده مخاطبان فیلم‌های مستند هستند | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰
مدیر مرکز بین‌الملل سوره عنوان کرد:

جشنواره‌های بین‌المللی عمده مخاطبان فیلم‌های مستند هستند

مدیر مرکز بین‌الملل سوره معتقد است حضور مستندهای ایرانی در جشنواره‌های درجه یک و معتبر، نشان دهنده اهمیت این آثار است.

به گزارش صبا، الهه طاهایی مدیر مرکز بین‌الملل سوره درباره کیفیت عرضه آثار مستند ایرانی تصریح کرد: مسئله عرضه بین المللی فیلم‌های مستند همیشه دغدغه فعالان این عرصه بوده است و ما در حوزه هنری بیشترین تلاش را انجام داده‌ایم تا فیلم های مستند خوب ایرانی را که تصویر صحیحی از کشورمان نشان می‌دهند، به جهان معرفی کنیم. زمان تولید و یا حتی پیش‌تولید، فیلمسازان و تهیه‌کنندگان، می‌بایست المان‌های بین‌المللی شدن فیلم را در نظر داشته باشند تا زمانی که نوبت به پخش آثار در عرصه بین‌الملل می‌رسد، طی مسیر پخش فیلم ها تسهیل پیدا کند و پخش کننده با در دست داشتن فیلمی با محتوا و ساختاری مناسب به معرفی آثار بپردازد.

این کارشناس حوزه پخش بین‌الملل درباره مخاطب آثار مستند گفت: عمده مخاطبان فیلم‌های مستند در جهان مخصوصا در سال‌های اخیر جشنواره‌های بین المللی بوده‌اند. در فهرست انتخابی جشنواره‌های سطح بالای مستند همیشه نام چند فیلم ایرانی دیده می‌شود و جوایز چشمگیری هم طی سال‌های گذشته به فیلم های ایرانی اختصاص داده شده است.

طاهایی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: برای عرضه و فروش یک مستند به شبکه های تلویزیونی خارجی و پلتفرم‌های آنلاین فیلم، باید تلاش شود تا آن فیلم ابتدا خوب دیده و معرفی شود، حضور فیلم در جشنواره‌های معتبر به انجام این امر کمک می‌کند.

مدیر مرکز بین‌الملل سوره در پایان درباره تاثیر جشنواره «سینماحقیقت»، در معرفی بضاعت سینمای مستند به مخاطب جهانی اظهار کرد: جشنواره «سینماحقیقت» با توجه به بضاعت خود در اندازه‌ای مناسب و خوب برگزار می‌شود و در خیلی از کشورهای دنیا شناخته شده است. «سینماحقیقت» قابلیت این را دارد تا به یکی از معتبرترین جشنواره های فیلم مستند در جهان تبدیل شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است