«سری که درد…می‌کند» به چاپ سوم رسید | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

«سری که درد…می‌کند» به چاپ سوم رسید

چاپ سوم مجموعه داستان «سری که درد...می‌کند» اثر سید مهدی شجاعی با طرح جلدی جدید از فرزاد ادیبی از سوی انتشارات کتاب نیستان به بازار نشر راه پیدا کرد.

سری که درد...می‌کند

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی، چاپ سوم مجموعه داستان «سری که درد…می‌کند» اثر سید مهدی شجاعی با طرح جلدی جدید از فرزاد ادیبی از سوی انتشارات کتاب نیستان به بازار نشر راه پیدا کرد

مجموعه داستان «سری که درد … می کند» اثر سید مهدی شجاعی متشکل از ۸ داستان است که به گفته خود نویسنده در مقدمه، «داستان های این مجموعه هر کدام حال و هوای خودش را دارد» و نویسنده امید دارد که داستان ها به جای ارتباط با یکدیگر بتوانند با مخاطب رابطه برقرار کنند.

داستان های این مجموعه عبارتند از «لوطی گری»، «حلقه مفقوده»، «نیازمند آبرومند»، «سری که درد … می کند»، «جام جهان بین»، «قصه ی وَ قِس…»، «دست کج، زبان راست»، «آخر مرام».

در این داستان‌ها از نقد اجتماعی و مدیریتی تا کرامات امام رضا (ع) و حضرت زهرا (س) وجود دارد.

متن زیر از «دست کج، زبان راست» انتخاب شده است:

«بعضی از آدم ها سعی می کنند که دزدی را کار زشت و ناپسندی جلوه دهند. البته کاش فقط سعی می کردند. عده ای واقعاً باورشان شده که امرار معاش از طریق دزدی کاری ناشایست است. نگاه این قبیل آدم ها به یک دزد یا سارق، شبیه نگاه به یک فرد خلافکار است. این ها حتی نسبت به رشوه و اختلاس هم نظر مثبتی ندارند و اگر زمانی در معرض داد و ستد رشوه یا انجام اختلاس قرار بگیرند، به انحاء مختلف سعی می کنند که اسم دیگری روی آن بگذارند و شانه از زیر بار مسئولیت خالی کنند؛ از ترس این که مبادا مورد سرزنش دیگران واقع شوند یا وجدان درد بگیرند.»

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است