تحول در اعتبارات سازمان سینمایی و توجه به مطالبات مردم در برخی استان‌ها | پایگاه خبری صبا
امروز ۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۶
در دیدار نمایندگان 16 استان کشور با رییس سازمان سینمایی مطرح شد؛

تحول در اعتبارات سازمان سینمایی و توجه به مطالبات مردم در برخی استان‌ها

رییس سازمان سینمایی به منظور ارتباط و پاسخگویی به درخواست‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دفتر دولت حاضر شد.

به گزارش صبا به نقل از اداره‌کل روابط عمومی سازمان سینمایی، روز گذشته ۶ آذرماه محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی به همراه جمعی از مدیران با حضور در دفتر دولت با نمایندگان استان های مختلف دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور سیدمحمد حسینی معاون امور مجلس ریاست جمهوری صورت گرفت، درباره نقش سازمان سینمایی در ارتباط با نمایندگان و تفاهمنامه‌های استانی گفتگو و تبادل نظر انجام شد.

در ادامه نمایندگانی از استان‌های کرمان (حجت الاسلام جلالی نماینده رفسنجان)، لرستان (عباس گودرزی شهرستان بروجرد و محمدرضا مبلغی نماینده کوهدشت)، بوشهر (ابراهیم رضایی نماینده دشتستان)، گیلان (مهرداد گودرزوند چگینی نماینده شهرستان رودبار)، مازندران (علی بابایی کارنامی نماینده ساری و علی کریمی فیروزجایی از شهرستان بابل)، همدان (کیومرث سرمدی نماینده اسد آباد)، سیستان و بلوچستان (درخشان)، خراسان رضوی (محمد صفایی دلوئی نماینده گناباد)، اصفهان (حسن محمدصالحی دارانی نماینده فریدن و فریدون شهر)، البرز (مهدی عسگری)، آذربایجان غربی (روح‌الله حضرت‌پور، نماینده‌ی مردم ارومیه)، آذربایجان شرقی (سیدمرتضی حسینی نماینده شهرستان میانه)، گلستان (غلامرضا منتظری نماینده گلستان) ضمن تمجید از رویکرد حمایتی سازمان سینمایی دولت سیزدهم از استان‌ها درخواست‌ها و پیگیری‌های حوزه انتخابیه خود را مطرح و درباره راه‌اندازی و تجهیز سینماها، تفاهمنامه‌های استانی، حمایت از تولید فیلم درباره بزرگان، شهدا و مشاهیر استان‌ها، تجهیز دفاتر سینمای جوانان ایران، وضعیت اعتبارات سازمان سینمایی، مشکلات سینماهای برخی شهرستان‌ها بحث و بررسی‌هایی صورت گرفت.

همچنین تولید فیلم مستند درباره شهید صادق گنجی، خلبان شهید علی اقبالی و مرحوم بهلول گنابادی از دیگر پیگیری‌های نمایندگان بود که رییس سازمان سینمایی توضیحات لازم را در این زمینه ارائه و درباره لزوم تحول در اعتبارات سازمان سینمایی، توجه به مطالبات مردم و محرومیت‌زدایی آموزش رایگان در برخی استان‌ها اظهارنظر کرد.

رییس سازمان سینمایی به منظور تقویت سینمای استان‌ها و توسعه سالن‌های سینما در پی مطالبه مردم برای برخورداری از سینماهای استاندارد، مجهز و مدرن که از طریق بیش از ۱۳۰ نماینده مجلس صورت گرفته است به ارایه راهکارهای مختلف پرداخت و بر ارایه تسهیلات و حمایت‌هایی از قبیل اختصاص وام‌های کم بهره به بخش خصوصی به منظور توسعه سینماها در شهرستان‌ها، واگذاری زمین‌های مناسب به بخش خصوصی به صورت رایگان برای ساخت سالن سینما، اعطای معافیت‌های مالیاتی و حمایت‌های تشویقی در قالب اختصاص فضای تجاری به ازای فضای فرهنگی به بخش خصوصی برای جبران زیرساخت در شهرستان‌ها با افزایش کمک مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

تاسیس سالن سینمای استاندارد، مجهز و مدرن در شهرستان‌ها محور مشترک مطالبه همه نمایندگان مجلس با رییس سازمان سینمایی بوده است.

همچنین در این دیدار، رییس سازمان سینمایی با حجت الاسلام والمسلمین آقاطهرانی و علی خضریان از نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی گفتگو داشتند.

محمدرضا سوقندی مدیر کل حقوقی استان‌ها و مجلس سازمان سینمایی، هاشم میرزاخانی مدیرعامل سینما شهر و مهدی آذرپندار مدیر عامل انجمن سینمای جوان و استعدادی مدیرکل امور مجلس‌‌ در این دیدار رییس سازمان سینمایی را همراهی کردند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است