چه مستندهایی در روز چهارم جشنواره «سینماحقیقت» روی پرده می‌روند | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۲

چه مستندهایی در روز چهارم جشنواره «سینماحقیقت» روی پرده می‌روند

امروز چهارشنبه 23 آذر ماه در چهارمین روز از برگزاری شانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» 37 مستند نمایش داده می‌شوند.

به گزارش صبا به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، امروز چهارشنبه ۲۳ آذر‌ماه ۱۴۰۱، ۷ سالن پردیس سینمایی ملت با اکران آثار راه‌یافته به شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، میزبان علاقه‌مندان سینمای مستند است.

براساس جدول اکران فیلم‌ها در روز چهارم جشنواره، سالن شماره۱ ملت از ساعت ۱۴ تا ۱۶ میزبان اکران فیلم‌های «جای زخم جنگ» به کارگردانی عرفان علی‌حسن‌زاده و «بلوار اتحاد» به کارگردانی صادق زارع در بخش نیمه‌بلند مسابقه ملی، ساعت ۱۶ تا ۱۸ فیلم «امین‌الضرب» به کارگردانی جمشید بیات ترک در بخش بلند مسابقه ملی، ساعت ۱۸ تا ۲۰  اکران فیلم «آقا نعمت» به کارگردانی علی تک روستا در بخش بلند مسابقه ملی و بین‌الملل، ساعت ۲۰ تا ۲۲ اکران فیلم «قرار روز شانزدهم» به کارگردانی سید محمداحسان اصغرزاده در بخش بلند مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی خواهد بود.

سالن شماره ۲ از ساعت ۱۴ تا ۲۲ در چهار سانس میزبان اکران فیلم‌های مستند شانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» خواهد بود. در سالن شماره ۲ از ساعت ۱۴ تا ۱۶، فیلم «آبی روشن» به کارگردانی ابوالفضل توکلی در بخش خارج از مسابقه روی پرده می‌روند. همچنین سالن شماره ۲ ساعت ۱۶ تا ۱۸ میزبان سه فیلم «یک قایق روی دریا» به کارگردانی آرمان قلی‌پور دشتکی، «ماراتن به سوی خط باریک قرمز» اثر کتایون جهانگیری، «سامورایی‌ها در کردستان» ساخته مصعب عباسی سر، سرکوت نیکدل در بخش کوتاه مسابقه ملی است.

همچنین ساعت ۱۸ تا ۲۰ نیز فیلم مستند «اسپانک» به کارگردانی محمدرضا خوش‌فرمان از بخش نیمه بلند مسابقه ملی و بین‌الملل روی پرده سالن شماره ۲ پردیس سینمایی ملت می‌رود. همچنین فیلم مستند «۶۴۱۰ روز اسارت» به کارگرانی زهره نجف‌زاده از ساعت ۲۰ تا ۲۲ در بخش جایزه شهید آوینی جشنواره «سینماحقیقت» روی پرده این سالن می‌روند.

سالن شماره ۹ امروز ۲۳ آذرماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ میزبان اکران چهار فیلم «دیروز، امروز، فردا» اثر آورهان دده، محصول مشترک کشورهای ترکیه، لبنان، سوریه و سودان، «یوستاپیا» اثر دنیسا پاروبکوا، محصول کشور اسلواکی، «مدار چهل و پنجم» اثر لارنس ابوحمدان، محصول کشور عمان، «و سپس دریا را سوزاندند» اثر ماجد الرحیمی، محصول کشور قطر در بخش کوتاه مسابقه بین‌الملل خواهد بود. درنهایت فیلم های «لانه پرستوها» ساخته نرگس شکیبافر و مهرگان درستکار و «ناتمامی» ساخته عاطفه صبور ساعت ۲۰ تا ۲۲ از بخش خارج از مسابقه در سالن شماره ۹ پردیس سینمایی ملت به نمایش درمی‌آید.

فیلم‌های «موج فراگیر» اثر سیمونه پیزی، محصول کشور ایتالیا، «خواکین پسرعموی من» اثر لوسیانو گیاردینو، محصول کشور آرژانتین ساعت ۱۴ تا ۱۶ در بخش نیمه‌بلند مسابقه بین‌الملل، «زندگی فولادی» اثر انوئل باوئر، محصول کشور پرو ساعت ۱۶ تا ۱۸ در بخش بلند مسابقه بین‌الملل و فیلم «لینچ- اوز» اثر الکساندر او فیلیپ، محصول آمریکا که در بخش پرتره شرکت دارد ساعت ۱۸ تا ۲۰ در سالن شماره ۱۰ پردیس سینمایی ملت به نمایش در می‌آیند. درنهایت فیلم «طلوع آرورا» اثر اینا ساهاکیان، محصول مشترک ارمنستان، آلمان و لیتوانی از بخش نمایش ویژه ساعت ۲۰ تا ۲۲ روی پرده می‌رود.

همچنین سالن شماره ۶ پردیس سینمایی ملت در روز چهارم از شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» از ساعت ۱۴ تا ۱۶، فیلم «کوهستان بی‌صدا» به کارگردانی فرود عوض‌پور در بخش بلند مسابقه ملی روی پرده می‌رود. همچنین ساعت ۱۶ تا ۱۸ این سالن میزبان فیلم «سه نهزارم» به کارگردانی بهروز نورانی‌پور در بخش بلند مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی است. ساعت ۱۸ تا ۲۰ نیز ۲ فیلم مستند «راه پر ستاره» به کارگردانی احمد سیدکشمیری و «شهر گمشده» ساخته مهدی افشارنیک از بخش نیمه بلند مسابقه ملی روی پرده سالن شماره ۶ پردیس سینمایی ملت می‌رود. همچنین فیلم مستند «قانماز» به کارگرانی علی قاسمی و جعفر موسوی از ساعت ۲۰ تا ۲۲ در بخش بلند مسابقه ملی جشنواره «سینماحقیقت» روی پرده این سالن می‌رود.

سالن شماره ۳ ملت نیز از ساعت ۱۶ تا ۱۸ میزبان اکران فیلم «علی موسیو» به کارگردانی مسعود میر در بخش نیمه‌بلند مسابقه ملی، ساعت ۱۸ تا ۲۰ سه فیلم «مه‌لقا» به کارگردانی مریم جمالی، «سنگ‌های مرز» اثر روح‌الله اکبری و «فرش عرش» ساخته روح‌الله توکلی در بخش کوتاه مسابقه ملی و ساعت ۲۰ تا ۲۲ فیلم‌های «اصیل» اثر سعید آلبوعبادی و «روایت فرهت» ساخته امیراطهر سهیلی خواهد بود.

در پایان سالن شماره ۴ میزبان چهار فیلم خارجی خواهد بود که از ساعت ۱۴ تا ۱۶ فیلم «سرگیجه» اثر هاروئو اینوئه، محصول ژاپن در بخش پرتره، از ساعت ۱۶ تا ۱۸ فیلم «ودت» اثر کلودین بوریس و پاتریس چاگنارد، محصول کشور فرانسه در بخش بلند مسابقه بین‌الملل، از ساعت ۱۸ تا ۲۰ مستند «نقاش مستقل» اثر جیوگو وارلا سیووا، محصول کشور پرتغال در بخش نیمه‌بلند مسابقه بین‌الملل و از ساعت ۲۰ تا ۲۲ مستند «بنده نیکوکار» اثر خوان ایگناسیو زوالوس، محصول کشور آرژانتین در بخش بلند مسابقه بین‌الملل روی پرده می‌روند.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» از امروز کار خود را آغاز کرده و تا ۲۵ آذرماه ۱۴۰۱ به دبیری محمد حمیدی‌مقدم ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
  • بخارست
    26/946/024/950
  • پسر دلفینی
    21/557/132/750
  • لوپتو
    14/983/396/250
  • ملاقات خصوصی
    7/417/015/000
  • چپ، راست
    4/311/181/000
  • بام‌بالا
    3/744/886/500
  • تورنادو۲ (جزیره فضایی)
    2/140/079/000
  • بانک زده‌ها
    2/026/961/250
  • طبقه یک و نیم
    804/589/500
  • پالتو شتری
    320/719/500
  • نمور
    199/822/500
  • بیرو
    96/162/500
  • رویای سهراب
    53/112/000
  • هیچ‌کس منتظرت نیست
    4/725/000