1

حوزه فرهنگ هم‌ارز اقتصاد، سیاست و امنیت نیست/ به‌دنبال نگاه یک اصیل هستیم

به گزارش صبا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفتصد و هشتاد و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور صبح امروز سه شنبه بیست و هفتم دی ماه به ریاست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیری سیدمجید امامی برگزار شد.
وزیر فرهنگ در ابتدای این جلسه گفت: منظومه فکری مقام معظم رهبری در حوزه های مختلف، فرهنگ پایه است و بر همین اساس دولت انقلابی، حوزه فرهنگ را هم ارز اقتصاد و سیاست و امنیت تلقی نمی کند.
اسماعیلی با اشاره به اینکه دولت مردمی نگاهی اصیل به حوزه فرهنگ دارد، گفت: دولت انقلابی، فرهنگ را پیش زمینه تحقق پیشرفت تمامی حوزه ها تلقی می کند که در عرض هیچ حوزه ای نیست بلکه حوزه فرهنگ کنار همه حوزه ها قرار دارد تا اسباب رشد و تعالی عرصه های مختلف را فراهم کند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان تاکید کرد: طی دهه‌های گذشته با نگاه بخشی به حوزه فرهنگ دچار عقب ماندگی های جدی  شده ایم که مدیریت فرهنگی دولت مردمی در پی جبران این عقب ماندگی ها است.

گفتنی است، هفتصد و هشتاد و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور صبح امروز سه شنبه بصورت فوق العاده با حضور اعضای این شورا در سالن اجتماعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.