هفتمین جشنواره تئاتر ایثار برگزیدگان خود را شناخت | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۲

هفتمین جشنواره تئاتر ایثار برگزیدگان خود را شناخت

هفتمین جشنواره تئاتر ملی ایثار با حضور مسئولان و عوامل ۳۱ تئاتر برگزیده خیابانی و صحنه‌ای در شهرستان اردکان یزد به پایان رسید.

به گزارش صبا، هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار که با دبیری فرهاد مختاری مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران از ۲۶ تا ۲۹ دی در استان یزد برگزار شد، معرفی کرد.

مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره با حضورمحمدرضا دشتی نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار اردکان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد، کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، مشاور معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران، در سالن همایش دانشکده شهید بهشتی اردکان برگزار شد.

برگزیدگان بخش تئاتر صحنه‌ای این رویداد به شرح زیر است:

بروشور:

قدردانی: ناهید کاووسی طراح بروشور نمایش‌ «وارث» از گچساران

برگزیده: محمود بازدار طراح بروشور نمایش‌ «علیرضا» از مشهد

موسیقی:

قدردانی: علی خاتمی آهنگساز نمایش «روایت‌هایی از زارا» از تهران

برگزیده: رامین قاسمی آهنگساز نمایش «عشق در قطاری که تمام نشد» از اردبیل

طراحی لباس:

قدردانی: سانیا بختیاری طراح لباس نمایش «مجلس شبیه خوانی قربانی» از پردیس

برگزیده: پویان عطایی طراح لباس نمایش «میشو سوزوکی» از اصفهان

طراحی صحنه:

قدردانی: رامین راستخو طراح صحنه نمایش «دل لرزه» از یزد

جایزه سوم: فاطمه پارسافر طراح صحنه نمایش «مادر» از بروجرد

جایزه دوم: داود پارسا طراح صحنه نمایش «وارث» از گچساران

جایزه اول: مهدی شریفی از طراح صحنه نمایش «علیرضا» از مشهد

بازیگری زن:

قدردانی: مهتاب زند بازیگر نمایش «مادر» از بروجرد، شکوفه عاشوری بازیگر نمایش «وارث» از گچساران، رزیتا کروندی بازیگر نمایش «میشو سوزوکی» از اصفهان

قدردانی ویژه: گروه بازیگران نمایش «هشت سال زنانگی» از رباط کریم

جایزه سوم: عادله دامغانی بازیگر نمایش «علیرضا» از مشهد

جایزه دوم: مریم راعی بازیگر نمایش «عشق در قطاری که تمام نشد» از اردبیل

جایزه اول: آرزو کریمی‌زند بازیگر نمایش «روایت‌های زارا» از تهران

بازیگری مرد:

قدردانی: داود پارسا بازیگر نمایش «وارث» از گچساران

قدردانی (بازیگر کودک): احمدرضا استادیان بازیگر نمایش «اسماعیل» از یزد

جایزه سوم: امید قربانی بازیگر نمایش «نذر عباس» از ملارد

جایزه دوم: مجتبی لاله‌زاری بازیگر نمایش «دل لرزه» از یزد

جایزه اول: محمد یزدی بازیگر نمایش «نذر عباس» از ملارد

نویسندگی:

قدردانی: کیانوش احمدی نویسنده نمایش «روایت‌های زارا» از تهران

جایزه سوم: مهدی سیم‌ریز نویسنده نمایش «علیرضا» از مشهد

جایزه دوم: محمد یزدی نویسنده نمایش «نذر عباس» از ملارد

جایزه اول: محمود خرم‌آزادی نویسنده نمایش «وارث » از گچساران

کارگردانی:

قدردانی: کیانوش احمدی کارگردان نمایش «روایت‌های زارا» از تهران

جایزه سوم: مجتبی لاله‌زاری کارگردان نمایش «دل لرزه» از یزد

جایزه دوم: محمد یزدی کارگردان نمایش «نذر عباس» از ملارد

جایزه اول: محمد جهان‌پا کارگردان نمایش «علیرضا» از مشهد

در بخش صحنه‌ای جشنواره، نمایش «علیرضا» از مشهد به چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شد.

برگزیدگان بخش تئاتر خیابانی نیز به شرح زیر است:

بروشور:

قدردانی: بهنام کاوه بروشور نمایش‌ «کوچ» از آبادان

موسیقی:

قدردانی: محمد نادری و عرفان نریمانی آهنگسازان نمایش «طواف/گزارش یک تابوت» از خمینی‌شهر یزد

برگزیده: علی خاتمی آهنگساز نمایش «دهه شصت» از تهران

طراحی لباس:

قدردانی: مجتبی خلیلی طراح لباس نمایش «دهه شصت» از تهران، آرش رضایی طراح لباس نمایش «از خاک برگشته» از ازنا، بهاره زاهددوست طراح لباس نمایش «همراه مردم» از کرمانشاه

طراحی فضا:

جایزه سوم : مهدی روزبهانی طراح فضای نمایش «جولا» از ملایر

جایزه دوم: آرش رضایی طراح فضای نمایش «از خاک برگشته» از ازنا

جایزه اول: روح‌الله سنایی طراح فضای نمایش «نامه» از ورامین

بازیگری زن:

قدردانی (بازیگر کودک): سما سیمرغی بازیگر نمایش «راه سخت» از تبریز

جایزه سوم: رکسانا ذوقی بازیگر نمایش «هناس» از کرمانشاه، ساره کیادربندسری بازیگر نمایش «نامه» از ورامین

جایزه دوم: آرزو کرمی‌زند بازیگر نمایش «دهه شصت» از تهران، حسنا قبادی بازیگر نمایش «لالایی‌های ننه ایران» از ایلام

جایزه اول: فروزان حسینی بازیگر نمایش «جولا» از ملایر

بازیگری مرد:

قدردانی: مالک آبسالان بازیگر نمایش «پستچی» از دهلران

جایزه سوم: محمدرضا گلکار بازیگر نمایش «گزارش یک تابوت» از خمینی شهر، محمدجواد رحمانی آلاشتی بازیگر نمایش «جامانده» از ساری، بیژن رضایی بازیگر نمایش «هناس» از کرمانشاه

جایزه دوم: محمد قدیمی بازیگر نمایش «دهه شصت» از تهران، رضا محمدیان بازیگر نمایش «نامه» از ورامین، حسین نادری بازیگر نمایش «همراه مردم» از کرمانشاه

جایزه اول: محسن شفیعی بازیگر نمایش‌های «لالایی‌های ننه ایران» و «دهه شصت» از تهران

طراحی حرکت:

قدردانی: محسن صابری برای نمایش «جولا» از ملایر، آرش رضایی برای نمایش «از خاک برگشته» از ازنا، مریم هاشمی برای نمایش «طواف» از یزد

طرح و ایده:

قدردانی: یونس ابوالمعصومی نویسنده نمایش «طواف» از یزد

جایزه سوم: آرزو بهرامی نویسنده نمایش «جولا» از ملایر، کیانوش احمدی نویسنده نمایش «لالایی‌های ننه ایران» از ایلام

جایزه دوم: حسین نادری نویسنده نمایش «همراه مردم» از کرمانشاه

جایزه اول: رضا محمدیان و حسین قاسمی نویسندگان نمایش «نامه» از ورامین

کارگردانی:

جایزه سوم: حسنا قبادی کارگردان نمایش «لالایی‌های ننه ایران» از ایلام، سیدسروش پیمبری کارگردان نمایش «هناس» از کرمانشاه

جایزه دوم: آدینه رحیم‌نژاد کارگردان نمایش «دهه شصت» از تهران، سعید بادینی کارگردان نمایش «مالک لشگر» از زاهدان

جایزه اول: رضا محمدیان و حسین قاسمی کارگردانان نمایش «‌نامه» از ورامین

همچنین هیأت داوران نمایش‌های ذیل را بدون اولویت به دبیرخانه جشنواره مریوان معرفی کرد:

«نامه»، «دهه شصت»، «لالایی‌های ننه ایران»، «جولا»

ستاد هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار نیز نمایش «همراه مردم» را به دبیرخانه چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی کرد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
  • بخارست
    30/395/012/200
  • پسر دلفینی
    21/940/017/000
  • لوپتو
    15/950/616/750
  • ملاقات خصوصی
    9/591/019/500
  • چپ، راست
    6/096/198/250
  • بام‌بالا
    ۳/۸۱۷/۳۷۴/۵۰۰
  • تورنادو۲ (جزیره فضایی)
    2/731/287/500
  • بانک زده‌ها
    2/026/961/250
  • طبقه یک و نیم
    ۸۰۴/۶۳۲/۰۰۰
  • پالتو شتری
    618/258/500
  • نمور
    199/822/500
  • بیرو
    96/162/500
  • رویای سهراب
    53/112/000
  • هیچ‌کس منتظرت نیست
    4/725/000