تصمیم اتحادیه تهیه‌کنندگان قانونی است / بیانیه علیه فرد خاطی! | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۲۰

تصمیم اتحادیه تهیه‌کنندگان قانونی است / بیانیه علیه فرد خاطی!

اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران در واکنش به اظهارات محمدحسین فرح‌بخش درباره انتخاب منوچهر شاهسواری به عنوان جایگزین سید ضیا هاشمی در شورای پروانه ساخت اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش صبا، متن اطلاعیه اتحادیه تهیه‌کنندگان به شرح زیر است:
اتحادیه تهیه کنندگان شامل چهار تشکل تهیه‌کنندگی ثبت شده و قانونی است. نمایندگان این چهار تشکل هیات مدیره اتحادیه را با آرا مساوی تشکیل می‌دهند. و تصمیمات با حضور حداقل شش نفر و پنج رای قانونی و اجرایی است.
در روزهای گذشته فردی از تهیه‌کنندگان که عضو جامعه صنفی است و به ادبیات خاص و رفتارهای غیر متعارف شهره است، با بیان مطالبی خلاف واقع، غیر صنفی، غیر محترمانه و هتاکانه نسبت به تصمیمات اتحادیه و همچنین دو عضو شاخص آن مطالبی مطرح کرده‌اند.
انتخاب نمایندگان اتحادیه در شوراهای مختلف امری است که توسط اکثریت نمایندگان اتحادیه انجام می‌شود.
جناب اقایان منوچهر شاهسواری و محمد مهدی عسگرپور به عنوان نمایندگان اتحادیه تهیه کنندگان برای شورای پروانه فیلمسازی و عضویت در هیات مدیره خانه سینما، با اکثریت آرا به شکل کاملا قانونی انتخاب و معرفی شده‌اند.
ضمن اینکه اقایان منوچهر شاهسواری و مهدی عسگرپور در سوابق نمایندگی و مدیریت جاری، با حسن تدبیر و رفتار عقلانی خود در صنوف و خانه سینما، به گواه اکثریت تهیه کنندگان، توانسته اندبخوبی با از خود گذشتگی از کرامت وحقوق مادی و معنوی تهیه کنندگان و حقوق احاد سینما در مواجهه با کلیه نهادهای نظارتی، قضایی و. . دفاع نمایند.
رفتار و گفتار فرد خاطی با ادبیاتی توهین‌آمیز و هتاکانه و مستبدانه، نه تنها تصمیمات حقوقی و قانونی صنف تهیه کنندگان را به سخره گرفته است، بلکه با تصمیم گیری فردی مغرضانه به جای همه اعضای محترم جامعه صنفی، حقوق اعضای تشکل نامبرده را نیز در مضیقه جدی قرار داده است.
بنابراین از آنجاییکه فرد مذکور نه تنها به اصلاح و پوزش خواهی مبادرت نکرده بلکه درتصویری جدید همان تهدید و توهین‌ها را مکرر و تشدید کرده است، اعلام می‌داریم که برای نمایندگان ۳ تشکل دیگر همکاری صنفی در کنار چنین فردی میسر و ممکن نمی‌باشد.
بنابراین انتظار میرود جامعه صنفی جهت تهذیب افکار عمومی تهیه کنندگان و اشخاص مورد خطاب ایشان (جنابان شاهسواری و عسگرپور) و همچنین حفظ وحدت و یکپارچگی نظام تهیه‌کنندگی، ضمن اقدام مقتضی، فرد مناسب دیگری را جهت نمایندگی خود معرفی نموده و از تفرقه‌پراکنی فرد خاطی و تصمیم گیری فردی ایشان به جای همه اعضا محترم جامعه صنفی، پرهیز نمایند،
بدیهی است برای اقدامات قانونی آتی اتحادیه تا تصمیم جامعه محترم صنفی منتظر خواهیم ماند.
در پایان ضمن تقدیر از تلاش و زحمات جناب آقای سید ضیا هاشمی در شورای پروانه ساخت، حمایت قاطع وجدی خود را از جناب اقایان منوچهر شاهسواری و محمد مهدی عسگرپور اعلام می‌داریم و امیدواریم این دست رفتارهای فردی و خلاف ادب و اخلاق، تاثیری در حضور مقتدرانه انها در نمایندگی تهیه کنندگان و حتی آحاد سینما، ایجاد ننماید.
نمایندگان کانون تهیه کنندگان فیلم، انجمن تهیه کننده کارگردانان و انجمن تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران: منیژه حکمت، منوچهر محمدی، ابوالحسن داودی، علیرضا رئیسیان، علی آشتیانی پور، محمد احمدی، سید غلامرضا موسوی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است