بارگشت «ماهی نارنجی» به موزه هنرهای معاصر | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۲۵

بارگشت «ماهی نارنجی» به موزه هنرهای معاصر

موزه هنرهای معاصر تهران در حالی برای برپایی نمایشگاه بعدی آماده شد که اثر «ماهی نارنجی» الکساندر کالدر نیز به فضای مرکزی موزه و بالای حوض روغن بازگشت.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، با پایان یافتن تعویض کف‌پوش‌ها، موزه هنرهای معاصر تهران برای برپایی نمایشگاه بعدی آماده شده است.

در این مدت اثر «ماهی نارنجی» الکساندر کالدر، اثری با شهرت جهانی از مجموعه گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران که ۵ سال بود در مخزن نگهداری می‌شد، بار دیگر به فضای مرکزی موزه بازگشت. محل نصب کنونی مجسمه «ماهی نارنجی» در راهروی رمپ و جایی است که در زمان تأسیس موزه جانمایی شده بود.

اثر الکساندر کالدر با عنوان «ماهی نارنجی» (۱۹۴۶) با اندازه ۴۴۷ در ۱۹۰ سانتیمتر، از آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر است و اثر دیگری از این هنرمند با عنوان «گلابی خاردار» در باغ مجسمه موزه قرار دارد.

کافه موزه هنرهای معاصر تهران نیز که بیش از این مدتی تعطیل بود به طور موقت آغاز به کار کرده است تا پذیرای هنرمندان و هنردوستان باشد.

تعویض موکت و کف‌پوش موزه نیز تمام شده و موزه برای برگزاری نمایشگاه بعدی آماده شده است که درباره این نمایشگاه به زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است