هم‌افزایی بخش دولتی و خصوصی مهم‌ترین ویژگی نمایشگاه «مادر، نوزاد و کودک» | پایگاه خبری صبا
امروز ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۹
عضو شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه مطرح کرد؛

هم‌افزایی بخش دولتی و خصوصی مهم‌ترین ویژگی نمایشگاه «مادر، نوزاد و کودک»

عضو شورای‌ سیاست‌گذاری نمایشگاه بین‌المللی «مادر، نوزاد و کودک» می‌گوید با توجه به شرایط موجود و توانمندی حوزه اسباب‌بازی در کشور باید به سمت برنامه‌ریزی برای برگزاری یک نمایشگاه تخصصی بین‌المللی در سطح ایران برای سال‌های آتی باشیم.

به گزارش صبا به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی این رویداد، محسن حموله عضو شورای سیاست‌گذاری دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی «‌مادر، نوزاد و کودک» و دبیر پیشین جشنواره ملی اسباب‌بازی درباره نمایشگاه دوازدهم گفت: دوازدهمین نمایشگاه مادر، نوزاد و کودک با تجربه‌ای بیش از یک دهه توانست با نگاهی متفاوت نسبت به دوره‌های گذشته خود برگزار شود. از ویژگی‌های مهم این دوره هم‌افزایی بخش‌های دولتی و خصوصی، انجمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد بود که زیرِ عنوان شورای سیاست‌گذاری، کار خود را مدت‌ها قبل از برگزاری آغاز کرد و با برگزاری نشست‌های کارشناسی نسبت به برنامه‌ریزی بهتر و مناسب‌تر اقدام کرد.

این کارشناس فرهنگی ادامه داد: حاصل این هم‌افزایی حضور و مساعدت‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای نظارت بر اسباب‌بازی، شهرداری تهران، معاونت فرهنگی و اجتماعی متروتهران، وزارت صنعت، معدن و تجارت(صمت)، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونت امور زنان ریاست جمهوری بود که هر یک به نوبه خود، نقش و اقدامی برای بهتر برگزاری این رویداد انجام دادند. دومین ویژگی این نمایشگاه اضافه‌شدن بخش اسباب‌بازی ایرانی بود که شرکت‌های معتبری در آن حضور یافتند و به طور کلی با توجه به برگزاری تعداد اندک نمایشگاه‌ها در حوزه کودک و نوجوان در سال جاری در کشور، این نمایشگاه توانست فرصت بسیار خوبی برای معرفی آخرین تولیدات و دستاوردهای دیگری که در حوزه سیسمونی و محصولات جانبی مادر و کودک بود فراهم کند.

حموله همچنین درباره برگزاری نمایشگاه و تاثیر آن بر روی کار تولیدکنندگان اظهار کرد: وقتی نمایشگاه برگزار می‌شود و مخاطبان از آخرین محصولات مطلع می‌شوند، بی‌تردید در فروش و شناسایی نقاط قوت و ضعف محصول به تولیدکنندگان کمک به‌سزایی می‌شود. علاوه بر این، تولیدکنندگان به راحتی می‌توانند از نقطه نظرهای اصلی‌ترین مخاطبان خود بهره‌مند شوند. این برای تولیدکنندگان بسیار اهمیت دارد که درباره محصول، طراحی و بسته‌بندی کالای خود نظر مخاطبان را بدانند.

او با اشاره به نشست‌های تخصصی نمایشگاه گفت: امسال دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی، برای وظیفه خود که نظارتی، حمایتی و سیاست‌گذاری در حوزه اسباب‌بازی است، بسیار خوب برنامه‌ریزی کرد و با حضور ملی و بین‌المللی کارشناسان، اطلاعات جامع و کاربردی به علاقه‌مندان ارائه کرد. هر زمان که مسئولان بخش‌های خصوصی در برگزاری نمایشگاه و فعالیت کاری خود با حوزه‌های کاری مرتبط دولتی به شکل اصولی و حرفه‌ای همکاری کنند، بی‌شک بازخورد خوبی از آن دریافت خواهند کرد. با توجه به شرایط موجود و توانمندی حوزه اسباب‌بازی در کشور باید به سمت برنامه‌ریزی یک نمایشگاه بین‌المللی در سطح ایران برای سال‌های آتی باشیم.

این عضو شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه افزود: یکی دیگر از تفاوت‌های نمایشگاه امسال ایجاد ستاد خبری بود که به همت شرکت میلاد نور این ستاد از ماه‌ها قبل تشکیل شد و با اطلاع‌رسانی به موقع از اخبار و مصاحبه‌هایی که با متخصصان امر انجام شد توانست این رویداد را نسبت به دوره‌های گذشته پربارتر کند.

حموله در پایان اظهارات خود گفت: با برگزاری نمایشگاه و رویدادهای این‌چنینی که به‌صورت تخصصی برگزار می‌شود، آخرین تجربیات و اطلاعات هر یک از حوزه‌های صنعتی بین افراد تبادل می‌شود. اگر بتوانیم از تجربیات و نظرات کارشناسان در حوزه بین‌الملل و یا شرکت‌هایی که در کشورهای مختلف فعالیت دارند بهره بگیریم و با برگزاری یک نمایشگاه بین‌المللی این فرصت را برای تولیدکنندگان فراهم کنیم، کار جامعی در سطح کشور به‌ویژه در این حوزه رقم خواهیم زد.

دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی «مادر، نوزاد و کودک» از سوی شرکت میلاد نور به عنوان کارگزار سازمان توسعه تجارت و با نظارت شورای نظارت بر اسباب‌بازی از روز دوم اسفند ۱۴۰۱ به صورت حضوری در سالن‌های ۵ و ۶ نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز شد و تا روز جمعه پنجم اسفند از ساعت ۸ تا ۱۶ پذیرای بازدیدکنندگان است.

 

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است