روایت ۵ بمب‌گذاری هولناک دهه ۶۰ از امروز در شبکه مستند | پایگاه خبری صبا
امروز ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۵
«سال‌های سرخ» روی آنتن می‌رود؛

روایت ۵ بمب‌گذاری هولناک دهه ۶۰ از امروز در شبکه مستند

مجموعه مستند «سال‌های سرخ» به تهیه کنندگی آزیتا رصافی و کارگردانی میلاد محمدی تولید جدید شبکه مستند با نگاهی به سال‌های پر آشوب ابتدای دهه شصت تولید شده و از امروز شنبه 6 اسفند ساعت 20 پخش می‌شود.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، میلاد محمدی درباره این مجموعه مستند گفت: «سال‌های سرخ» در ۵ قسمت ۴۵ دقیقه ای به بررسی ۵ واقعه‌ی تروریستی در ابعاد وسیع در ابتدای دهه‌ی ۶۰ می‌پردازد.

او افزود: این پنج بمب‌گذاری در معابر عمومی و با تلفات بالای مردم عادی و غیرنظامی انجام شده و به ترتیب توالی زمانی و قسمت‌های مستند بمب‌گذاری میدان عشرت آباد تهران در اسفندماه سال ۶۰، بمب‌گذاری خیابان خیام در شهریور سال ۶۱، بمب‌گذاری میدان توپخانه در مهرماه سال ۶۱، بمب‌گذاری میدان راه آهن در شهریور سال ۶۳ و بمب‌گذاری خیابان ناصرخسرو در اردیبهشت سال ۶۴ را شامل می‌شود.

میلاد محمدی گفت: در این مجموعه علاوه بر واکاوی شرایط اجتماعی و سیاسی آن زمان و زمینه ها و انگیزه‌های این اقدامات، به طور جزئی و دقیق به اصل واقعه و چگونگی آن پرداخته می‌شود. مصاحبه با شاهدان عینی و همچنین مسولین وقت به همراه گفتگوهایی با خبرنگارانی که حوادث را ثبت و ضبط کرده‌اند، محور روایت «سال‌های سرخ» است.

به گفته محمدی در این مستند مخاطب با راوی که پژوهشگری جستجوگر است همراه می‌شود و به کشف جزئیات ماجرا می‌پردازد.

از عوامل این مجموعه مستند می‌توان به تهیه کننده: آزیتا رصافی، کارگردان: میلاد محمدی، پژوهشگر و نویسنده: فرزانه ابراهیم زاده، تدوین: میلاد محمدی، تصویربردار: امیر صابری، مدیر تولید: مجتبی قربانی اشاره کرد.

«سال‌های سرخ» تولید جدید شبکه مستند است و هر شب ساعت ۲۰ از این شبکه پخش می شود، تکرارش هم ساعت ۲۴ و روز بعد ساعت ۱۰ خواهد بود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است