حذف عصرجدید و خداحافظی با مخاطب خاص | پایگاه خبری صبا
امروز ۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۱۵

حذف عصرجدید و خداحافظی با مخاطب خاص

کامبیز نوروزی نوشت: این دیوار عریان، سینماعصرجدید است. جایی که در سال‌های نه چندان دور از مهم‌ترین سینماهای هنری تهران بود...

کامبیز نوروزی حقوقدان در استوری تازه خود در صفحه شخصی‌اش، به نابودی یکی از مهم‌ترین سالن‌های سینمایی تهران اشاره کرده و این اتفاق را به مشکلات عدیده اقتصادی مربوط دانسته است. او با به اشتراک‌گذاری تصویری از دیوار خالی و غم‌بار سینما عصرجدید تهران، نوشته: دیوار عریان، سینماعصرجدید است. جایی که در سال‌های نه چندان دور از مهم‌ترین سینماهای هنری تهران بود. حالا قرار است به یک مرکز تجاری تبدیل شود. اقتصاد فاسد بحرانی، قربانگاه فرهنگ است.

گفتنی است سینما عصرجدید در سال‌های پس از انقلاب یکی از مهم‌ترین سینماهای تهران بود که در دهه ۶۰ و ۷۰ به مدیریت مرحوم هوشنگ کاوه تهیه کننده و سینمادار قدیمی بیشتر فیلم‌های مطرح و غیرتجاری در آن نمایش داده می‌شد و به دلیل قرار داشتن در نزدیکی فضاهای دانشگاهی، میزبان مخاطبان خاص سینمای ایران از نسل های مختلف بود.

در دهه آخر فعالیت عصرجدید، مدیریت این سینما به عبدالله علیخانی و حسین فرح‌بخش داده شد و به همین دلیل، این سینما مخاطب خاص خود را با سلیقه مدیران جدیدش از دست داد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است