انتشار جدول اکران آثار و برنامه‌های جنبی جشنواره ۱۰۰ به همراه پیام رئیس حوزه هنری | پایگاه خبری صبا
امروز ۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۲۳

انتشار جدول اکران آثار و برنامه‌های جنبی جشنواره ۱۰۰ به همراه پیام رئیس حوزه هنری

جدول زمان‌بندی اکران و برنامه‌های جنبی سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم 100 منتشر شد.

به گزارش صبا، جدول زمانبندی نمایش و برنامه‌های جنبی جشنواره فیلم ۱۰۰ که از امروز دهم اسفندماه در پردیس سینمایی ملت شروع به کار می‌کند، منتشر شد.

براساس این جدول، این جشنواره با اکران ویژه فیلم‌های بخش مسابقه کودکان و نوجوانان از ساعت ۱۴ امروز در سالن‌های ۹ و ۱۰ پردیس سینمایی ملت کلید می‌خورد و در ادامه با نمایش فیلم‌های بخش غیررقابتی ملی A و مسابقه ملی D، A، B و C در سالن ۹ و غیررقابتی بین‌الملل B، مسابقه بین‌الملل A، غیررقابتی ملی C، مسابقه بین‌الملل B و غیررقابتی ملی B در سالن ۱۰ ادامه پیدا می‌کند.

همچنین رویداد پرتاب ۱۰۰*۱۰۰ از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۸ در سالن شماره ۱۲ و کارگاه ویژه «توصیف بصری در سینما با زبان بین‌المللی» با تدریس الکساندروس گاستاپولوس از ساعت ۲۰ تا ۲۱ در سالن ۱۲ برگزار خواهد شد.

روز پنجشنبه یازدهم اسفندماه نیز اکران فیلم‌های سیزدهمین جشنواره فیلم ۱۰۰ از ساعت ۱۴ آغاز می‌شود و براساس برنامه در سالن ۹ به ترتیب فیلم‌های بخش غیررقابتی بین‌الملل A، مسابقه ملی C، مسابقه ملی B، مسابقه ملی D، مسابقه ملی A و مسابقه کودکان و نوجوانان به نمایش درمی‌آیند.

فیلم‌های غیررقابتی ملی B، غیررقابتی ملی C، مسابقه بین‌الملل B، مسابقه بین‌الملل A، غیررقابتی بین‌الملل B , غیررقابتی ملی A نیز از ساعت ۱۴ تا ۲۳ در سالن ۱۰ به نمایش درخواهند آمد.

همچنین در دومین روز برگزاری جشنواره، کارگاه «کارگردانی فیلم کوتاه» با تدریس کاظم دانشی، «صدا، دکوپاژ، طراحی داستان، ژانر و گونه» با تدریس الکساندروس گاستاپولوس و «روایت در فیلم کوتاه» با تدریس لیلی عاج در سالن ۱۲ برگزار خواهد شد.

 

برای مشاهده جدول به اینجا کلیک کنید

 

** پیام رئیس حوزه هنری به جشنواره فیلم ۱۰۰

 

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی همزمان با آغاز سیزدهمین جشنواره فیلم «۱۰۰» در پیامی نوشت که حرکت پویای جشنواره سیزدهم، خبر از گاه تازه‌ای در سینمای ایران می‌دهد.

 

محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی همزمان با شروع سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «۱۰۰» در پیامی نوشت:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انسان مجاهد درست در همان مقطعی که نفوس، او را در بن‌بست می‌بینند و انتظار تسلیم و تعظیم یا تدفین و تلقینش را می‌کشند، چونان ققنوسی سپهراحتشام، عالم را به تسخیر درمی‌آورد و دژخیم را به زانو.

خدا را شکر و سپاس که در چنین روزگار سعد و نیکویی زیست می‌کنیم. دورانی که به برکت نهضت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه، ایران عزیز ما به چشمه جوشان و لایزال انسان‌های مجاهد تبدیل شده است. در هر ساحت و عرصه‌ای که می‌نگری، با دلیران بلندنظری مواجه می‌شوی که برای اقامه امر خدا استوارند و برای بندگی، خاضع و فروتن.

سینما صحن وسیعی است که انسان مجاهد ایرانی می‌تواند با روایت ناب و لحن منحصر به فرد و اندیشه متعالی‌اش، آن را مسخر خود کند و جهان را دیگر.

ما جشنواره ۱۰۰ را در این مسیر فهم می‌کنیم.

بسا اگر این نبود، گشودگی کم مثال این دوره و بالندگی استعدادهای استان‌ها در کنار شوق مشتاقان فرامرزی رقم نمی‌خورد.

حرکت پویای جشنواره سیزدهم، خبر از گاه تازه‌ای در سینمای ایران می‌دهد؛ ایدون باد.»

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ به دبیری یوسف منصوری و به همت سازمان سینمایی سوره چهارشنبه و پنجشنبه ۱۰ و ۱۱ اسفندماه از ساعت ۱۴ تا ۲۳ در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است