«همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» از چه می‌گوید؟ / یک پیشنهاد برای تئاتر شهر دارم | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۷
غلامرضا عربی طراح وکارگردان تئاتر در گفت‌وگو با صبا:

«همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» از چه می‌گوید؟ / یک پیشنهاد برای تئاتر شهر دارم

غلامرضا عربی طراح وکارگردان تئاتر، پیرامون نمایش تازه خود «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری»  به شرح مختصر این نمایش پرداخت.

به گزارش صبا، عربی گفت: نمایشنامه در چهار چوب نمایشنامه‌های معنا باخته تعریف می‌شود، پس داستان در این گونه نمایشی ابعاد و اشکال کلاسیک خودش را دنبال نمی‌کند اما چند خطی نمایشنامه می‌تواند این باشد که قهرمان داستان که یک نابیناست به همراه اسبش از پیچ و خم تاریخ، گذر می‌کند و در راه عاشقی اسبش را قربانی می‌کند، معشوقه‌اش را هم از دست می‌دهد و به تنهائی می‌رسد… اینجاست که روزنه‌ای از امید راه جدیدی را برایش باز می‌کند.

او در ادامه از مشکلات سخن به میان آورد و گفت: کار کردن با این مجموعه مشکلات و سختی های ریز و درشتی دارد از رفت و آمد گرفته تا چگونگی مختصات محل تمرین و اجرا، اما شیرینی‌هایش به سختی‌ها می‌چربد. هزینه‌های تولید با این گروه بالاست و کمتر کسی ریسک این گونه تولید را می پذیرد. ولی کماکان اینجا هستیم و بزرگترین نمایش تاریخ نابینایان را چه به لحاظ معنا و چه به لحاظ تکنیک و ساختار اجرائی، خلق کردیم.

عربی درباره گروه باران گفت و افزود: گروه تاتر باران زاده ی کلاسهای بزرگ تئاتر فرهنگسرا در سال ۱۳۸۰ است که تا امروز کارهای زیادی انجام داده‌ایم. کار بابچه های بینائی هم بخش مهمی از فعالیت‌های این گروه است و تمام تلاش‌مان در این سال‌ها انجام دادن کارهای باکیفیت با توجه به مختصات تئاتر حرفه‌ای‌ست.

این کارگردان به برنامه‌های آتی خود اشاره کرد و افزود: یک پیشنهاد برای تئاتر شهر با این گروه دارم که امیدوارم اجرائی بشود چون مستلزم حمایت مالی زیادی است و آن اجرای نمایش با صد بازیگر در سالن اصلی تاتر شهر.

از کارهای پیشین غلامرضا عربی می‌توان به شهادت پیوتر اوهه، در خیابان‌های سرد شب، ایستادن به وقت رفتن، شاباش خوان، فصل بهار نارنج و… اشاره کرد.

عوامل نمایش «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» عبارتند از:

نویسنده: محمد ‌چرم‌شیر،طراح و کارگردان: غلامرضا ‌عربی،بازیگران: مریم دیهیم بخت، ندا سلیمانی، شیما شوری، حمیدرضا کیانی‌خواه، مسیحا موسوی، علی خدایاری،حمیدرضا ‌فلاحی، زهره شعبانی، زهره میرشفیعیان، سهیلا جعفرآبادی، حانیه رستگاری،مدیر تولید:دکتر نازنین پاشا ،دستیار کارگردان و منشی صحنه:سارا ‌سعادت ‌نیا، برنامه ریز: مجید یاراحمدی موسیقی:مهرپاد زحمتکش، نوید ‌نوبخت، مبینا منصوری، بازیگردان:  مجتبی گوهر خای، طراح لباس: نگین ‌صدرزاده، طراح پوستر و طراح بروشور:مینا ‌قانع، مشاور امور رسانه: پیام ‌احمدی ‌کاشانی، طراح نور و طراح صحنه:غلامرضا ‌عربی، هماهنگی:علیرضا ناظم بافقی، تبلیغات فضای مجازی:مرتضی ‌عبدالحسینی، وحید نجف زاده ،عکاسان:پیام ‌احمدی ‌کاشانی، سیروس ‌رستم ‌پور،حرکات اصلاحی بدن:  مهرانگیز رستگاری تصویر بردار و ساخت تیزر: جلال عیوضی، زهرا میمندی پاریزی ،دستیاران لباس: آیدا فاضلی، پانیذ وثوق ،مجریان طرح لباس: نگین ‌صدرزاده، اکرم بایه ساخت دکور:(دکوراسیون ناوک)،غلامرضا ‌عربی، حمید رحیمی نیا، آزاده حاجی حسینعلی گریم:مهلا شهریاری، دستیار گریم:محمدعلی شهریاری ،مدیر صحنه: امید ‌سرلک و دستیار صحنه: علی علمدارزاده، مرضیه دیهیم بخت، امیرحسن حدادی

علاقمندان می توانند برای تهیه بلیط می توانند به سایت تیوال و یا به نشانی تقاطع خیابان انقلاب و ولی‌عصر (عج)، مجموعه فرهنگی و هنری تئاترشهر مراجعه فرمایند.

 

 

 

 

 

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است