چینش اولین اکران ۱۴۰۲ خوب است ولو این که ما نپسندیم | پایگاه خبری صبا
امروز ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۷
تحلیل فعالان رسانه درباره چینش اولین اکران سال 1402 | 3

چینش اولین اکران ۱۴۰۲ خوب است ولو این که ما نپسندیم

«مهدی احمدی»، روزنامه نگار با تأیید چینش اکران نوروزی، گفت: مردم در حال حاضر به لحاظ روحی به دیدن فیلم‌های کمدی بیشتر نیاز دارند، ولو این که منتقدان ما معتقد باشند که این فیلم‌ها، فیلم‌های خوبی نیستند.

«مهدی احمدی» روزنامه‌نگار در گفت‌وگو با خبرنگار سینما صبا، در مورد چینش اکران نوروز ۱۴۰۲ گفت: با توجه به شرایطی که مردم درحال حاضر دارند و استقبالی که از فیلم‌های کمدی صورت گرفته، این ترکیب رویکرد خوبی در جذب مخاطب خواهد داشت، با توجه به این که فیلم سینمایی «غریب» ساخته محمدحسین لطیفی هم که آن را دیده‌ایم، فیلم بدی نیست.

مدیرمسئول و سردبیر روزنامه «هنرمند» با اشاره به وضعیت اخیر اکران فیلم‌ها در سالن‌های سینما در ادامه گفت: مشکل این است که کلا فضای مدیریتی حاکم با جوی که مردم در آن به سر می‌برند و انتظاراتی که دارند، بسیار متفاوت است. این چالش باعث شده است که با وجود همه آمارهای منتشره، در این سال‌های اخیر استقبال مردم از سینما، در کل خیلی خوب ارزیابی نشود. بخشی از آن به دلیل شرایط اقتصادی است اما قسمت اعظم آن این است که آن بخشی که خوراک فرهنگی مردم در زمینه فیلم را شامل می‌شود، به لحاظ فکری با انتظار عموم جامعه ما خیلی فاصله داشته باشد و البته فکر می‌کنم تغییرناپذیر باشد چرا که شرایط موجب می‌شود که مدیران سینمایی ما به همین شکلی که دارند پیش می‌روند، ادامه دهند. من معتقدم که اگر مدیران کمی سلیقه و خواسته مخاطبان گسترده سینما را در فیلم‌‌سازی در نظر بگیرند، مردم بیشتر به دیدن فیلم در سالن سینما رو بیاورند.

احمدی در نهایت با تایید چینش اکران نوروزی گفت: مردم در حال حاضر به لحاظ روحی به دیدن فیلم‌های کمدی بیشتر نیاز دارند، ولو این که منتقدان ما معتقد باشند که این فیلم‌ها، فیلم‌های خوبی نیستند.

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است