جای فیلم اجتماعی در چینش اکران نوروز، خالی است | پایگاه خبری صبا
امروز ۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۱۲
تحلیل فعالان رسانه درباره چینش اولین اکران سال ۱۴۰۲ | ۴

جای فیلم اجتماعی در چینش اکران نوروز، خالی است

«مرتضی رنجبران» کارشناس رسانه و روزنامه‌نگار گفت: جای اکران یک فیلم اجتماعی در ترکیب اولین اکران ۱۴۰۲ خالی است و نمایش چنین فیلمی کمک بیشتری به رونق اکران نوروزی می‌کرد. 

«مرتضی رنجبران» در گفت‌وگو با خبرنگار سینما صبا، در مورد چینش اکران نوروز ۱۴۰۲ گفت: به نظر می‌رسد که تلاش شده تا با قرار دادن برخی از فیلم‌های کمدی در ترکیب اکران نوروزی، مخاطبان را به سینما بکشانند و این جای قدردانی دارد، اما واقعیت این است التهابات اخیر جامعه، تاثیرات خودش را روی فروش سینما و میزان استقبال از فیلم‌ها گذاشته و در سال جدید هم این اتفاق خواهد افتاد.

او ادامه داد: نمی‌توان فقط به اکران نوروزی دل بست و گفت که با یک اکران نوروزی شاد، مشکلات اکران حل می شود.

رنجبران در ادامه گفت: وقتی به چیدمان فیلم‌ها نگاه می‌کنیم؛ شاید بعضی از فیلم‌ها مثل «ملاقات با جادوگر» یا «غریب» ظرفیت فروش داشته باشند. اما فیلم‌هایی مثل «عروس خیابان فرشته» با چه اقتضائاتی باید در چینش اکران نوروزی باشند؟ واقعا جای اکران یک فیلم اجتماعی بین این ترکیب خالی است و نمایش چنین فیلمی کمک بیشتری به رونق اکران نوروزی می‌کرد.

این کارشناس رسانه در ادامه گفت: متاسفانه این باور غلط جا افتاده است که فیلم‌هایی که برای اکران نوروزی انتخاب می‌شوند حتما باید کمدی باشند.

رنجبران تاکید کرد: اصلا اینگونه نیست که ما فکر کنیم با اکران سه فیلم کمدی وشاد، مخاطبان به سالن‌های سینما هجوم می‌آورند. درحال حاضر اولویت خیلی از افراد تهیه مایحتاج‌شان است تا سینما رفتن… در فضایی که طبقه متوسط نتواند بلیت سینما تهیه کند، باید فکر دیگری کرد؛ این تصمیمات فقط پادزهر است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است