تسلیت دبیرکل نهاد کتابخانه‌ها به مناسبت درگذشت سیدعبدالله انوار | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۳۱

تسلیت دبیرکل نهاد کتابخانه‌ها به مناسبت درگذشت سیدعبدالله انوار

مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با صدور پیامی درگذشت سید عبدالله انوار مترجم و نسخه‌شناس سرشناس ایرانی را تسلیت گفت.

به گزارش صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، متن پیام دبیرکل نهاد به این شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون

از شمار دو چشم یک تن کم

وز شمار خرد هزاران بیش

آسمان فرهنگ و خرد ایران اسلامی یکی از ستارگان پرنور خود را از دست داد. استاد گرانقدر سید عبدالله انوار، از آخرین بازماندگان نسلی بود که گنج حقیقت را در دانایی و پژوهش یافته بودند و عمری را در خلوت به دنبال یافتن این گنج در میان کتاب‌ها گذراندند.

او از تبار ارجمند و فرهیخته عالمانی بود که به کثرت دانش و عشق به دانایی نامبردار بودند؛ از یک‌سو ریاضی‌دان، منطق‌دان، موسیقی‌دان و تاریخ‌دان بود و از سوی دیگر کباده فلسفه‌ و حقوق را می‌کشید؛ از طرفی نسخه‌شناس و ادیب بود و از طرفی از مهم‌ترین متخصصان متون کهن به شمار می‌آمد. بدون شک کار پیوسته و باورمندانه این دانشمند ممتاز از او چهره‌ای ساخته بود که خواهد توانست برای نسل تازه ایران عزیز الگویی بی‌مثال قلمداد شود.

اینجانب درگذشت این استاد گرانقدر را به همه اهالی فرهنگ و خرد تسلیت می‌گویم و برای ایشان رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگانش طلب صبر دارم. امید آنکه نسل فردای ایران اسلامی، به عنوان میراث‌بران کتاب‌خوانی و دانایی، بتواند راه انوار و انوارها را با شتاب هرچه بیشتر طی کند و خلف صادق نیاکان هنرور و خردمند خود باشد؛ ان‌شاءالله.

 

مهدی رمضانی

دبیرکل

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است