چالش حل یک پرونده جنایی واقعی در شبکه نسیم/ خوشرو از پشت صحنه بازدید کرد | پایگاه خبری صبا
امروز ۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۳۷
مسابقه جنایی معمایی سرنخ؛

چالش حل یک پرونده جنایی واقعی در شبکه نسیم/ خوشرو از پشت صحنه بازدید کرد

«سرنخ» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی آریا طاهری و اجرای محمدرضا رهبری در نوروز 1402 به پخش می رسد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون صبا، مسابقه «سرنخ» با رویکرد آگاهی‌بخشی به جامعه در قالب حل پرونده‌های پلیس آگاهی در حال تولید بوده و در نوروز از شبکه نسیم پخش خواهد شد.

این برنامه با ساختاری جدید و به رخدادهای بعد از وقوع جرم پرداخته و شرکت‌کنندگان در نقش دستیار کارآگاه باید با استفاده از سرنخ‌های پرونده و بازجویی منطقی و درست مظنونین به پاسخ درست آن پرونده دست یابند. نکته مهم این است که دستیاران کارآگاه نیازی به یافتن سرنخ جدید ندارند و چالش اصلی مسابقه سرنخ در چگونگی استفاده شرکت‌کنندگان از سرنخ‌ها در اتاق بازجویی از متهمان است. چراکه مظنونین هر پرونده به صورت برخط، تحت هدایت و راهبری گروه کارگردانی است که بر اساس گفتار و رفتار شرکت‌کنندگان واکنش نشان داده و می‌تواند آن‌ها را در مسیر درست یا گمراه‌کننده ببرد. نحوه بازجویی از مظنونین، رفتار و گفتار شرکت‌کنندگان و حدسیات آنان در هر مرحله از مسابقه دارای امتیازی خاصی است که در انتها برنده هر قسمت را مشخص می‌کند.

این اولین بار است که یک مسابقه تلویزیونی بر اساس بداهه‌پردازی بازیگران در نقش مظنون پیش می‌رود. چراکه جزئیات جدید پرونده می‌تواند برای کارآگاه و دستیارانش راهگشا باشد.

مسابقه «سرنخ» بخشی کوچکی از چالش ذهنی و مطقی‌ای که کارآگاهان پلیس آگاهی با آن روبرو هستند را به نمایش خواهد گذاشت و مخاطبان را با سناریوسازی‌های جنایی و جذاب همراه خواهد کرد.

«سرنخ» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی آریا طاهری که پیشتر سابقه اجرای مسابقه «هوش برتر» در شبکه نسیم را نیز داشته است، تولید می‌شود و ایفای نقش کارآگاه در این برنامه برعهده محمدرضا رهبری است.

این برنامه با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی فراجا و شبکه نسیم در حال تولید است و پخش آن نوروز ۱۴۰۲ آغاز خواهد شد.

همچنین شب گذشته ۲۷ اسفند ماه ۱۴۰۱ محمدرضا خوشرو سرپرست شبکه نسیم سیما با حضور در پشت صحنه مسابقه جنایی معمایی سرنخ در جریان روند تولید این پروژه تلویزیونی قرار گرفت.

وی در خصوص «سرنخ» گفت: معما و تلاش برای حل آن از جذابیت‌های همیشگی نهفته در فرهنگ ایرانیان است. کارکرد سرگرمی رسانه و تلفیق آن با معما، آن هم مبتنی بر پرونده‌های واقعی جنایی و چالشی از جمله خلاقیت های‌نوی تلویزیون است که منجر به فتح بابی نو در این حوزه خواهد بود.

آریا طاهری تهیه‌کننده و کارگردان این برنامه که پیشتر اجرای برنامه هوش برتر شبکه نسیم را بر عهده داشت نیز گفت: در طراحی «سرنخ» سعی بر آن بود که پرونده‌های واقعی پلیس آگاهی تبدیل به چالشی برای شرکت‌کنندگان باشد. چرا که در هر برنامه دو نفر دستیار به کمک کارآگاه آمده و پس از دریافت سرنخ‌های پرونده با بازجویی متهمان باید به پاسخ منطقی و درست دست یابند. این برنامه ذهن بینندگان را نیز با چالش مواجه خواهد کرد.

این برنامه در ایام نوروز هر روز ساعت ۱۷ روی آنتن شبکه نسیم خواهد رفت و پخش آن پس از ایام عید نیز ادامه خواهد داشت.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است