«برادران لیلا» جلوتر از سینمای معاصر ماست | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۴۰
«سعید دولت‌خانی» در صفحه شخصی خود نوشت:

«برادران لیلا» جلوتر از سینمای معاصر ماست

«سعید دولت‌خانی» کارگردان سینما در صفحه شخصی خود، با اشاره به فیلم پخش شده «برادران لیلا» در فضای مجازی آن را ستود و نوشت: «برادران لیلا» صحیح‌ترین فیلم «سعید روستایی» است و نه تنها یک قدم، بلکه یک کیلومتر از سینمای معاصر ما جلوتر است.

به گزارش صبا، او نوشت: فیلم‌های اول و دوم روستایی برایم سمپات نبود و جز چند صحنه ارتباطی با آنها نگرفتم اما نکته مهم اینجاست که در همان دو فیلم به توانایی‌اش ایمان پیدا کردم.

دولت‌خانی یکی از دلایل این انتخاب را تغییر روش روایی فیلم نسبت به «ابد و یک روز» عنوان کرده و نوشته: این بار او ذکر مصیبت نکرده و «مرثیه سرایی» کرده که همین درست است. این بار حقیقتی را برهنه از ترس و ملاحظه‌کاری آشکار کرده که در جا به دل می‌نشیند.

کارگردان «گاو زخمی» و «قتل عمد» در بخش دیگری از پست خود نوشته است: در «برادران لیلا» وقتی لیلا به صورت پدر سیلی می‌زند، لیلا را درک می‌کنم و محکومش نمی‌کنم و نگاه از پلان نمی‌گیرم و این، تلخ‌ترین واکنش من است.

این فیلمساز همچنین عنوان کرده که «برادران لیلا» از زندگی مردم ایران جا نمانده.

نویسنده فیلم‌هایی چون یکی می‌خواد باهات حرف بزنه، قرنطینه و گناه من، همچنین بازی «نوید محمدزاده» را به خاطر  حفظ راکورد حسی در تک تک پلان‌ها ستوده است.

دولت‌خانی در پایان با توجه به انتشار غیرمجاز «برادران لیلا» به طعنه نوشته است: برترین لحظه یک کارگردان زمانی است که فیلمش دیده می‌شود. کسی که دیوانه سینماست وقتی مکان تماشای فیلمی از سعید روستایی را پیدا کند، صبر نمی‌کند و به قانون توجه نمی‌کند. کدام قانون!

 

انتشار فیلم اکران نشده «برادران لیلا» در روزهای اخیر با نظرات مختلف کارشناسان روبه رو شده است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است