کودکان خود نویسنده، کارگردان و بازیگر هستند | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۲
یادداشت احترام برومند به بهانه روز جهانی تئاتر کودک و نوجوان؛

کودکان خود نویسنده، کارگردان و بازیگر هستند

احترام برومند عنوان کرد: هر کودکی آنجا که با عروسک و اسباب بازی و ماه و خورشید و ستارگان و کوه و دشت و گل‌ها و درختان و پرندگان رابطه عاطفی پیدا می‌کند با آن‌ها حرف می‌زند، دوست می‌دارد یا خشمگین می‌شود، در واقع خود یک نویسنده، کارگردان و بازیگر است.

به گزارش صبا به نقل از ایران تئاتر، احترام برومند مجری کودک و بازیگر در یادداشت به بهانه روز جهانی تئاتر کودک و نوجوان نوشت: «هر کودکی آن گاه که قدر تکلم و تفکر پیدا می کند، نادانسته و ناخودآگاه با هنر تئاتر آشنا می‌شود. آنجا که با عروسک و اسباب بازی و ماه و خورشید و ستارگان و کوه و دشت و گل‌ها و درختان و پرندگان رابطه عاطفی پیدا می‌کند با آن‌ها حرف می‌زند، دوست می‌دارد یا خشمگین می‌شود، در واقع خود یک نویسنده، کارگردان و بازیگر است.

کم کم سعی می‌کند با دوستانش خارج از واقعیت‌های زندگی رویاپردازی کند و قدرت تخیل را به پرواز دربیاورد و خود را در قالب انسان‌های دیگر به نمایش بگذارد. حتی نقش گل و درخت و ماه و ستاره را بازی کند.

تئاتر در قدرت تفکر و خلاقیت، اتکا به نفس هنگام سخن گفتن و صحیح حرف زدن کودک و نوجوان تاثیر شگرفی دارد و به همین دلیل است که در بسیاری کشورهای پیشرفته جهان تئاتر از دروس اصلی مدارس است.

ما به تئاتر کودک و نوجوان نیاز داریم همان طور که به کتاب، موسیقی و سینمای کودک و نوجوان.

در آخر باید بگویم متاسفم که نهادهای مسئول به خصوص «تلویزیون» اهمیت لازم را برای این هنر والا و به عبارتی هنر مادر قائل نیستند.»

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است