جایزه بازیگری فستیوال مادرید به «ستیا اسدی» برای «داستان یک روز رنگی» رسید | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۵

جایزه بازیگری فستیوال مادرید به «ستیا اسدی» برای «داستان یک روز رنگی» رسید

جایزه بهترین بازیگر زن فستیوال فیلم کوتاه مادرید برای «ستیا اسدی» در «داستان یک روز رنگی» تعلق گرفت.

به گزارش صبا، «ستیا اسدی» برای بازی در فیلم کوتاه داستان یک روز رنگی به کارگردانی محمود اریب و تهیه‌کنندگی مهیار قاسمی‌پور، برنده جایزه بهترین بازیگر زن در سومین دوره فستیوال بین‌المللی فیلم کوتاه «مادرید» Festival Internacional de Cine Independiente de Madrid (FICIMAD) در اسپانیا شد.

توماس پرز، دبیر جشنواره مادرید در گزارشی درباره این فستیوال اینگونه می‌گوید:  جشنواره بین‌المللی سینمای مستقل مادرید (FICIMAD) یک جشنواره بین‌المللی سالانه در اسپانیا است که سومین دوره خود را برگزار کرده است و فیلم‌هایی را از سراسر جهان پذیرا بوده است و جوایزی را در دسته‌های مختلف به بهترین‌های این صنعت تقدیم کرده است. ما خودمان را وقف جایزه دادن به آثاری بر اساس اصالت و خلاقیت آنها می‌کنیم، در حالی که محدودیت بودجه و استقلال آنها را نیز در نظر می‌گیریم. ما در فستیوال مادرید، محدودیت‌های بودجه و تولید را بخشی از آنچه به ما امکان می‌دهد خلاقیت شما را قضاوت کنیم در نظر می‌گیریم.
ماموریت و هدف ما کشف و معرفی فیلم‌سازان با استعداد از سراسر جهان و ارائه آثار درخشان آنها به عموم تماشگران فیلم‌های متفاوت و سینمای کوتاه است و بحث، مطالعه و پژوهش در فیلم‌سازی را ترویج می‌کنیم.
FICIMAD همچنین علاقمند به ذاشتن یک ویترینی از فیلم‌های تجربی است که زبان و یا ادبیات شفاهی، نوشتاری، تصویری یا سمبلیک را بازنمایی می‌کنند. این رویکرد شامل آثار غیرروایی و آوانگارد نیز می‌شود. فستیوال مادریدا قویاً کارهایی را در نظر می گیرد که روش‌های ارتباط بصری سنتی و جریان اصلی را به چالش می کشند و در عین حال به عملکرد خود به عنوان پیشنهادی برای کاوش روایت و بیان شخصی ادامه می‌دهند.
FICIMAD فیلم‌های برگزیده و بدندگان جایزه‌های اصلی را در برخی از بهترین سینماهای مادرید نمایش می‌دهد. همه فیلم‌های منتخب در مجله رسمی فستیوال نقد و بررسی دقیقی خواهند شد.

در نقدی کوتاه درباره فیلم کوتاه «داستان یک روز رنگی» در کتاب فستیوال فیلم مادرید آمده است: فیلم‌برداری استثنایی از حسین بدرطالعی با پیچیدگی بسیار بالا که فیلم‌برداری آن کاملاً در فضاهای داخلی خانه القا‌کننده حسی ترسناک است که یادآور سه‌گانه آپارتمان، اثر رومن پولانسکی است. محمود اریب از بازیگر جوان «ستیا اسدی» در اتاقی رنگارنگ و پر زرق و برق‌ تفسیری بسیار مفصل و با جزییاتی دقیق و استادانه ارائه می‌دهد که فیلم مدت‌ها پس از تماشای آن مدام در ذهن شما می‌چرخد.

فیلم کوتاه داستان یک روز رنگی روایت «ستیا» دخترکی است که با مشکلی جدی روبرو می‌شود و به دنبال راه‌حلی می‌گردد، اما راه‌حل او بسیار عجیب است.

«ستیا اسدی» بازیگر اصلی این فیلم کوتاه در کنار «پریسا طالبی» در نقش مادر است.

فیلم کوتاه داستان یک روز رنگیحاصل همکاری حامد اریب و «مهیار قاسمی‌پور» به عنوان تهیه‌کننده است. در این مجموعه فیلم‌های کوتاه، ۸ فیلم با موضوعات تجربی و داستان‌های مربوط به تجهیزات آشپزخانه «مهیار» ساخته شده‌اند. پخش بین‌المللی این فیلم را «سیکا فیلم» بر عهده دارد.

عوامل فیلم: نویسنده و کارگردان: حامد اریب، تهیه‌کننده: مهیار قاسمی‌پور، مدیر فیلمبرداری: حسین بدرطالعی، مدیر تولید و صحنه: فاطمه مهدی‌پور، دستیار کارگردان: مجتبی راسخ نژاد، دستیار تهیه: پرهام کاظمی، صدابردار: احمدرضا محمدی، روابط عمومی: متین تغابنی، طراح لوگو: بابک عاطفی، لوگوموشن: مبین آویژگان – بازیگران: ستیا اسدی، پریسا طالبی و فتانه شرقی

این فیلم کوتاه در ژانر تجربی-تخیلی تولید شده است و مدت زمان این فیلم ۱۱ دقیقه است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است