لیلیت موسیسیان تهیه کننده ارمنستانی از تجربه همکاری با هنرمندان ایران می‌گوید | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۳۱

لیلیت موسیسیان تهیه کننده ارمنستانی از تجربه همکاری با هنرمندان ایران می‌گوید

تهیه کننده نمایش گوسفند سیاه (محصول مشترک ایران و ارمنستان) گفت: موسسه هنری مختلفات مونولوگی به نام گوسفند سیاه را در جشنواره‌ی تئاتر بین‌المللی گیومری به روی صحنه می‌آورد.

به گزارش صبا، لیلیت موسیسیان، تهیه کننده ارمنستانی نمایش «گوسفند سیاه» گفت: من در دپارتمان مدیریت هنری انستیتو تئاتر و سینمای ایروان تحصیل می‌کنم و حرفه‌ی اصلی من تهیه کنندگی است؛ همزمان در تئاتر پانتومیم ایروان به عنوان تهیه کننده مشغول به فعالیت هستم. همچنین چندین پروژه‌ی بین المللی دیگر نیز داخل و خارج ارمنستان داشته‌ام.

او در رابطه با این نمایش بیان کرد: موسسه هنری مختلفات مونولوگی به نام گوسفند سیاه را به روی صحنه می‌آورد. گوسفند سیاه اهمیت انتخاب راه‌های درست در زندگی و عواقب تصمیم‌های اشتباه را به تصویر می‌کشد. شخصیت اصلی نمایش که بازی آن بر عهده‌ی آراد انتظار است، سعی می‌کند مثال خوبی برای جوانان باشد، چرا که آن‌ها در ابتدای مسیر خود در زندگی هستند و هر تصمیم آن‌ها عواقب بلند مدتی برایشان دارد.

موسیسیان ادامه داد: امسال، جشنواره بین‌المللی گیومری برای اولین بار در گیومری ارمنستان در حال شکل‌گیری ‌است، در صحبت با تهیه کننده‌ی جشنواره آقای تیگران ویرابیان، ما تصمیم گرفتیم از گروه مختلفات دعوت کنیم تا به عنوان تنها نماینده کشور ایران در این جشنواره حضور پیدا کنند. در این لحظه دوست دارم از آقای ویرابیان تشکر کنم. به عنوان تهیه کننده‌ی این جشنواره، حضور ما در جشنواره برای من اهمیت زیادی دارد.

این تهیه کننده تئاتر عنوان کرد: جشنواره‌ی تئاتر بین‌المللی گیومری در سال ۲۰۲۳ شکل گرفت و امسال اولین سال این فستیوال است. این جشنواره گروه‌هایی را نه تنها از ارمنستان بلکه از دیگر ملیت‌ها و کشورها دورهم جمع می‌کند. به عنوان یک شهروند گیومری، میتوانم با اعتماد به نفس بگویم این یک پروژه‌ی شگفت‌انگیز است که ملیت‌ها را با یکدیگر متحد می‌کند و مطمئناً مهمانان عاشق گیومری و جشنواره تئاتر بین‌المللی گیومری خواهند شد.

او افزود: من تا به حال سه همکاری مشترک با صنعت تئاتر ایران داشته‌ام که به شدت برای این همکاری و ارتباطات ارزش قائل هستم. فرهنگ ایرانی تاریخچه‌ی بسیار بسیار کهنی دارد که مرا جذب خود می‌کند. در رابطه با این پروژه نیز باید بگویم که یقین دارم آن‌ها با رضایت کامل به ایران برخواهند گشت و ما مجددا همکاری‌های پیاپی خواهیم داشت.

لیلیت موسیسیان در پاسخ به سوالی در رابطه با همکاری با هنرمندان ایرانی خاطرنشان کرد: این در حال حاضر دومین همکاری من با موسسه هنری مختلفات است و مطمئناً در آینده همکاری‌های بیشتری نیز خواهیم داشت.

او در پایان ضمن تشکر از هنرمندان گروه و مسئولین جشنواره گفت: باید به طور ویژه از مسئول این جشنواره تشکر کنم که ما را مجددا در کنارهم جمع می‌کنند؛ بدون شک ما چشم به راه شروع جشنواره هستیم.

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است